Elégedetlen a jelenlegi állásával? – Nézze meg, van-e jobb!

A biztonság és a kiszámíthatóság fontos tényező a munkánkban és a mindennapjainkban egyaránt. De mit tegyünk akkor, ha már nem leljük örömünket abban, amit csinálunk? Vajon a rutinszerűen végzett feladatokban vagy inkább egy új környezetben tudjuk kihozni magunkból a legjobbat? Íme, néhány tipp, hogy mit tehetünk azért, hogy ne bizonytalanságok között őrlődjünk.

  • Jobline.hu Jobline.hu
Elégedetlen a jelenlegi állásával? – Nézze meg, van-e jobb!

A változások olykor szükségszerűek

Teljesen természetes, hogy idővel módosulnak a céljaink, az élethelyzetünknek megfelelően átalakulnak az elvárásaink is. Ahogy haladunk karrierünkben, elképzelhető, hogy egyre fontosabb lesz a munka és a család összeegyeztetése, a megfelelő egzisztencia kialakítása. Előfordulhat az is, hogy az adott munkahelyen már a fizikai, érzelmi vagy mentális kimerülés szélére kerülünk. Ha egy adott állásban nem érezzük biztosnak a jövőnket, vagy a mindennapok során a feladataink teljesítése komoly feszültséget okoz bennünk, akkor érdemes mérlegelni a folytatást. Eljöhet az idő, amikor az ismert, de kedvezőtlen helyzetet feladnánk egy jó kilátásokkal kecsegető új lehetőségért. Ez lehet szektorváltás (köz- illetve versenyszféra), munkavállalói szerep átalakulása (alkalmazottból – tulajdonossá válás), vagy egy új pozícióban való elhelyezkedés. A legfontosabb minden esetben az, hogy tudatosan és a perspektívákat alaposan megfontolva tegyük meg a megfelelő lépéseket.

Ezekre figyeljünk, ha csökkentenénk a kockázatot

Elsőként fogalmazzuk meg pontosan magunknak, hogy mi fontos számunkra, miben szeretnénk változást (feltételek, feladatkör, körülmények). Legyünk türelmesek, ne kapkodjuk el a dolgokat! Gondoljuk át pontosan, mi is kellene ahhoz, hogy a jelenleginél jobb helyzetbe érezhessük magunkat. Szeretnénk önálló projekteket vinni? Rugalmasabb munkaidőben dolgoznánk? Írjuk össze magunkban a számunkra fontos szempontokat! Ha ez tiszta, akkor neki lehet állni a keresgélésnek. Nem biztos, hogy elsőként olyan lehetőség jön szembe, amiért fel kell rúgni az aktuálisat. Ha hosszabb ideje nem találunk ideális állást, képezzük szabadidőnkben magunkat. Csak a konkrét információk és új állásunk biztos tudatában jelentsük be jelenlegi cégünkön a távozási szándékunkat. Mindig őszintén kommunikáljuk le munkaadónkkal a döntésünket.

Merjünk nyitni az újra! Térképezzük fel a munkaerőpiac trendjeit!

Bátorság, kíváncsiság és kitartás! Kulcsfontosságú, hogy ismerjük a lehetőségeinket és a döntés előtt jól átgondoljuk az anyagi feltételeket, a hátteret és a számunkra elérhető perspektívákat. Hol kaphatunk ehhez támogatást, kapaszkodókat?

Ebben segíthet a HVG Állásbörze is, ahol több mint 190 kiállító munkatársánál érdeklődhet a nyitott pozíciókról, a tapasztalt szakemberekkel kapcsolatos elvárásokról. Ha kíváncsi a lehetőségeire, és építené szakmai kapcsolatait, regisztráljon az Early Bird időszakban hazánk legjelentősebb karrierrendezvényére, és látogasson ki október 5-6-án a SYMA Rendezvényközpontba!

A Jobline.hu a kvalifikált álláskeresők egyik legkeresettebb fóruma, melyen több ezer állásajánlat vár megbízható cégektől. Már mobil oldalunkon keresztül is leadhatod jelentkezésedet a kiválasztott állásokra.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.