Magyar fejlesztésű játékkal segítik a daganatos gyerekeket
Podcastunkban Dr. Erdős Sándorral, az OncoVR egyik alapítójával, és dr. Pete Gáborral, a Vodafone üzleti fejlesztésekért felelős igazgatójával beszélgettünk.
Egy gyermek rendszeres kórházi kezelése testileg és lelkileg is megterhelő: a gyakran hosszú hónapokig tartó folyamat során sokan elszigetelődnek, társas kapcsolataikat megszakítják. Az OncoVR tartósan kórházban fekvő, főként daganatos gyerekek gyógyuláshoz vezető útját támogatja egyedi fejlesztésű, virtuális valóság kalandjátékával. A fiatal szakemberekből álló csapat 2017-ben kezdte munkáját, és többek között a Vodafone Magyarország Alapítványnak köszönhetően mára már országszerte több intézményben alkalmazzák a terápiát kiegészítő módszerüket, melynek eredményeit klinikai kutatásaikhoz is felhasználják.
A virtuális valóság egy innovatív lehetőséget biztosít arra, hogy a gyerekek lelki egészségét támogassák. A 360 fokos környezet képes annyira elterelni a figyelmet, hogy a gyerekek ne vegyenek tudomást az aktuális testi és szellemi problémáikról a kórház falai között. Az OncoVR kutatásai szerint a virtuális valóság segítségével jelentős hangulat javulás érhető el, valamint a pszichológussal való kapcsolódást is könnyebbé teszi. Ha könnyebben kapcsolódik és közérzete javul, akkor ez közvetve megkönnyítheti a szülő és az egészségügyi személyzet munkáját is.
Az elmúlt egy évben az OncoVR programmal kapcsolatban álló intézmények száma megduplázódott, programjuk már egyre többek számára ismert a szakmai és klinikai körökben is. Jelenleg 6 város 10 intézményében dolgoznak a pszichológusok a VR-szemüveggel: a mögöttünk álló időszakban közel 100 gyerek vett részt a speciális foglalkozáson. A HVG BrandTalks podcastjában Esperes Ákos kérdezi a vendégeket az együttműködés kezdeteiről, legfontosabb mérföldköveiről és a terápiát kiegészítő program jövőjéről.
Az adás elérhető a Spotify-on és a Google Podcast odalán is.
A Vodafone Magyarország Alapítványról
A Vodafone globális felelősségvállalási politikájának részeként 25 országban hozta létre helyi alapítványát. Az alapítványok elsődleges célja a digitális esélyegyenlőség megteremtése, melyet a helyi ügyek felkarolása által valósítanak meg.
A Vodafone Magyarország Alapítvány 2003-ban kezdte meg működését, megalakulása óta több mint 1,5 milliárd forint támogatást nyújtott Magyarországon. Legfontosabb célja, hogy programjain keresztül a technológiát a közjó szolgálatába állítsa, ezáltal jobbá és egyszerűbbé téve az emberek mindennapjait.
Tudjon meg többet a Vodafone Magyarország Alapítvány programjairól, azok fejleményeiről és a kapcsolódó eseményekről a Vállalati Felelősségvállalás oldalon és a Facebookon!