A hipersportkocsi, ami fixen hetedik sebességi fokozatban van

A Koenigsegg Regera külsőleg tölthető hibrid hajtásrendszerében messze nem hagyományos váltó van.

  • hvg.hu hvg.hu
A hipersportkocsi, ami fixen hetedik sebességi fokozatban van

A Koenigsegg a 2015-ös Genfi Autószalonon leplezte le plug-in hibrid hajtásláncú hipersportkocsiját, a Regerát, amelyről kevesen tudják, hogy lényegében fixen a hetedik sebességi fokozatban közlekedik.

Koenigsegg

A Regerában azonban nincs hagyományos váltó, helyette viszont kapunk egy a Koenigsegg által saját maga fejlesztett, HydraCoup nevezetű nagyon fejlett nyomatékváltót.

Koenigsegg

A valaha készült legerősebb ilyen rendszerként jegyzett, igen kompakt megoldás állóhelyzetből történő induláskor a villanymotor azonnali nyomatékát küldi a hátsó kerekekre, ami egy hagyományos váltó alacsonyabb fokozatait helyettesítve finom és gyors elindulást tesz lehetővé. Ezt követően a HydraCoup fokozatosan engedi rá a kerekekre a belsőégésű motor erejét.

A mindössze 1 420 kilogramm tömegű hiperautó hajtásáról egy 1 100 lóerős és 1 250 Nm nyomatékú 5 literes V8-as biturbó benzinmotor, illetve egy 700 lóerős és 900 Nm-es villanymotor gondoskodik.

Koenigsegg

A 4,5 kWh kapacitású folyadékhűtéses akkumulátorral szerelt autó összteljesítménye eléri az 1 500 lóerőt, ami mellé szerénynek nem igazán mondható 2 000 Nm-es csúcsnyomaték társul.

A 404 km/h végsebességű Regera 150-ről 250 km/h-ra alig 3,9 másodperc alatt gyorsul fel, a 0-400-0 km/h-t pedig 31,5 másodperc alatt abszolválja.

Koenigsegg

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?