A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Éppen új gazdára vár ez a kényelmes és igen praktikus Citroën BX 16 RS Break Evasion.
A Citroën 1982-ben mutatta a középkategóriás autók piacán hadrendbe állított BX modelljét, mely 1985-től kombi változatban is elérhetővé vált.
A legendás Marcello Gandini által tervezett, jövőbe mutató típusból 1994-ig több, mint 2,3 millió példány készült, és ma már egyre nehezebb megkímélt állapotú, keveset futott BX-et találni.
Nekünk azonban sikerült, íme egy remek egészségi állapotnak örvendő, és éppen új gazdára váró BX kombi:
A fotókon látható Citroën BX 16 RS Break Evasion 1988 februárjában látta meg a napvilágot, és a sérülésmentes kocsi eddig kevesebb, mint 65 ezer kilométert hagyott maga mögött.
A kék metálfényezésű, szürke szövetbelsős kombiért 14990 eurót (6 millió forint) kér jelenlegi német tulajdonosa.
Viszonyításképp, jelenleg 6,5 millió forint a legolcsóbb új Citroën, ennyi pénzért egy 100 lóerős 1,2 literes 3 hengeres turbós benzines C3 kisautó kapható.
A Citroën BX 16 RS Break Evasion motorházteteje alatt egy 1,6 literes 4 hengeres szívó benzinmotor található, melynek 94 lóerős teljesítménye, illetve 137 Nm nyomatéka 11,3 másodperces 0-100-as gyorsulást, illetve 176 km/h végsebességet tesz lehetővé.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.