szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Egy agresszív gyalogossal gyűlt meg a baja egy autósnak.

A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen, aki tavaly ősszel nekitámadt egy autósnak. Az eset Miskolc belvárosában történt, amikor a nő egy zebránál várakozott, és egy éppen kanyarodó autóra – amiben egy férfi, egy felnőtt nő és két gyerek ült – ráhajított egy félig teli üdítősdobozt. A doboz az autó bal hátsó részének csapódott.

Személyi sérülés nem történt, de a nő veszélybe sodorta az autóban ülők testi épségét. A sofőr meg akarta kérdezni, miért tette, ezért utána ment. Amikor utolérte, a nő paprikaspray-vel próbált befújni az autóba, de a férfi még időben felhúzta az ablakot. Ezután a nő többször belerúgott az autó ajtajába, majd a férfi kiszállása után felé is fújt a spray-vel.

Az ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény és más bűncselekmény miatt emelt vádat a korábban büntetlen előéletű nő ellen, és közérdekű munka kiszabását javasolta, bírósági tárgyalás nélkül.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!