Csepel fideszes polgármestere babás zászlót tűzött ki az önkormányzat épületére

A fővárosban több önkormányzati épületre is kitűzték a szivárványos zászlót, a csepeli Borbély Lénárd megmutatta, hogy náluk másképpen mennek a dolgok.

  • hvg.hu hvg.hu
Csepel fideszes polgármestere babás zászlót tűzött ki az önkormányzat épületére

"Csepel Önkormányzata csatlakozik a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom kezdeményezéséhez" – közölte Borbély Lénárd, Csepel fideszes polgármestere a Facebookon, aki ezzel együtt egy babás zászlót tűzött ki az önkormányzat épületére. (A zászló még hétfőn jelent meg az ingatlanon.)

Borbély az akcióról azt írta:

a mai napon a szivárványos helyett mi a Baba zászlót tűztük ki a polgármesteri hivatalra. Ezzel is azt üzenve, hogy mi a nemzet gyarapodásában, a családban, a gyermekek megszületésében hiszünk".

Borbély Lénárd szerint "a hálószoba titkai mindenki magánügye. Ez nem lehet propaganda tárgya. Minden ember méltóságát tiszteletben tartjuk. Mi abban hiszünk, hogy a család egy férfi és egy nő közösségén alapul, a gyermekvállalás pedig a boldogságot és a jövőt jelenti".

A fővárosban több, az ellenzék által vezetett önkormányzat épületén is szivárványos zászló jelent meg a Pride-hónap alkalmából. A zászlókat, melyekkel az elfogadást és az egyenlőséget hirdetik, előbb Fradi-ultrák, majd a mi hazánkos Novák Előd tépték le, utóbbit rabosították is ezért.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?