szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több japán utas is panaszkodott a megalázó eljárás miatt. A múlt héten amerikai diplomatáktól vettek mintát a vitatott módon.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A pekingi japán nagykövetség megkérte a kínai kormányt, hogy változtasson az országba belépő vagy országban tartózkodó japán állampolgárok tesztelési módszerein, elsősorban hagyjon fel az anális koronavírus-teszteléssel  írja a BBC.

Kato Kacunobu japán kabinetfőtitkár elmondta, hogy több japán is panaszt tett a követségen a metódus miatt. Állításuk szerint az eljárás megalázó és lelkileg megterhelő volt, ami pszichés szorongást okozott náluk. Kacunobu szerint azt nem tudni, hogy hány japán állampolgárt teszteltek le ilyen módon.

A BBC azt írja, hogy a tesztelés során egy 3-5 cm-es vattapamacsot helyeznek a végbélnyílásba, elforgatják, majd kihúzzák, és megvizsgálják a mintát.

A hírportál szerint néhány kínai város már bevezette az anális tesztelést, több szakértő azt is állította, hogy ezzel a módszerrel hatékonyabban lehet kiszűrni a fertőzötteket. A kínai állami média ugyanakkor arról számolt be, hogy ezek a tesztek „ellentmondásosak voltak a szakértők körében”, és hogy sokkal kevésbé hatékonyak, mint a felső légúti vizsgálatok.

A múlt héten az amerikai sajtóban jelent meg a hír, hogy néhány amerikai diplomatának egy adminisztratív hiba folytán anális koronavírusteszten kellett átmennie Kínában. A kínai külügyminiszter szóvivője cáfolta az értesülést, úgy fogalmazott, hogy tudomása szerint nem tesztelték ilyen módon az országban szolgáló amerikai diplomatákat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!