Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Több kutatás is igazolta, hogy milyen sok kárt okoz a gyerekek fizikai büntetése.
Sem viselkedésben, sem társas kompetenciákban nem javít semmit a gyerekek megverése – derül ki egy 69 ország kutatásait összehasonlító tanulmányból. A Lancet című folyóiratban a héten megjelent cikk szerint a verés káros a gyerekek fejlődésére és jólétére nézve is.
„A szülők azért ütik meg a gyerekeiket, mert az hiszik, hogy ezzel javítanak a viselkedésükön. Van egy sajnálatos hírünk ezeknek a szülőknek: a kutatásunk világos és meggyőző bizonyítékot talált arra, hogy a fizikai büntetés nem javít egy gyerek viselkedésén, sőt csak árt neki” – mondta a tanulmány egyik szerzője, Elizabeth Gershoff.
Tényleg belefér egy-egy pofon a nevelési folyamatba?
Egy minapi Márki-Zay Péter-interjú nyomán újra fellángolt a vita a gyereknevelésben alkalmazható testi fenyítésről. Ha azt gondolnánk, hogy a „fekete pedagógia" nézeteit már rég elfeledtük, nagyot tévedünk. Bár a törvény tiltja, elfogadott nevelési eszközként tekintünk ma is egy-egy pofonra vagy fenékre verésre.
A verés idővel további problémákat okozott a gyerekeknél a kutatások szerint: megnövekedett agressziót, fokozott antiszociális és bomlasztó viselkedést az iskolában. Az egyik vizsgált kutatás szerint a fizikailag megbüntetett gyerekek kevesebb kognitív képességet sajátítottak el, mint azok, akiket nem büntettek.
Megállapították azt is, hogy a fizikai büntetést nem ellensúlyozta az, ha a szülők egyébként kedvesek és pozitívak voltak.
Öt évvel ezelőtt mintegy 250 millió 2 és 4 év közötti gyerek élt olyan országban, ahol a gyerekverést engedélyezik a törvények.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.