szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kormány elrendelte Geronimo kivégzését, sokak szerint ez hiba volt. Több mint százezer ember követelte egy petíció segítségével, hogy függesszék fel a végrehajtást.

Állatvédők és szimpatizánsok tüntettek a londoni Downing Streeten nemrég, hogy megmentsenek egy alpakát – írja a BBC.

Geronimót, az alpakát kétszer tesztelték szarvasmarha-tuberkulózisra, és miután azok pozitívak lettek, a brit környezetvédelmi, élelmezési és vidékügyi minisztérium (Defra) elrendelte az állat kivégzését.

Körülbelül harminc ember csatlakozott nemrég ahhoz a demonstrációhoz, amelynek útvonala a Defra westminsteri központjától a Downing Street 10-ig, azaz a kormányának székhelyéig tartott.

WIktor Szymanowicz / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Az állat tulajdonosa, Helen Macdonald, aki Új-Zélandról hozta el Geronimót, úgy gondolja, hogy a tesztek álpozitív eredményt mutattak. A tüntetés csak a jéghegy csúcsa, korábban már több mint százezer ember írta alá azt a petíciót, amelyben felszólították Boris Johnson miniszterelnököt, hogy állítsa le Geronimo kivégzését. Johnson szóvivője viszont közölte, hogy George Eustice környezetvédelmi miniszter alaposan megvizsgálta az összes bizonyítékot az ügyben, ám a parancsot nem vonják vissza. A szóvivő szerint Geronimo állapotát egy specifikus, megbízható és hitelesített teszt segítségével ellenőrizték, így lett kétszer pozitív.

Macdonald a múlt héten elvesztette utolsó fellebbezési kérelmét a Legfelsőbb Bíróságon, hogy megmentse az állatát. A nő nemrég azt mondta: nem fogja megszegni a törvényt, amikor a Defra emberei elmennek hozzá, hogy kivégezzék Geronimót, de "nem fogja megkönnyíteni" a dolgukat.

A miniszterelnök apja, Stanley Johnson is csatlakozott az állat megmentésére irányuló kampányhoz. Az idősebb Johnson, aki korábban EP-képviselő volt, úgy véli, szükséges, hogy Eustice felfüggessze a végrehajtást, mert az állatot akkor tesztelték, amikor megérkezett az Egyesült Királyságba, és a pozitív eredmény is akkor született. Ugyan a tulaj szerint az eredmény álpozitív, a vizsgálat néhány évvel ezelőtt történt, Johnson szerint pedig egy beteg állat pedig nem élt volna túl öt évet.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Zsámboki János hvg360

Lámákban és alpakákban lehet a Covid elleni Szent Grál

Nemcsak emberi, hanem állati ellenanyagok is hatásosak lehetnek a koronavírus ellen. A gyógyszerkísérletek főszereplői azonban most nem a leginkább megszokott állatok, az egér vagy a majom, hanem a tevefélék. Bevetésükkel nagyságrendekkel olcsóbban lehetne gyártani a gyógyszereket.