szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Diákönkormányzat arra készült, hogy szerdán csatlakozik egy performansszal a tanárok melletti országos tiltakozássorozathoz, de az EgerInfo szerint az igazgató behívatta a szervezőket, és megtiltotta nekik az akciót.

Jogaikat követelő tanárok
Egyre erősödik a tanárok, diákok, szülők tiltakozása, miután az oktatási kormányzat drasztikus lépésekkel próbálja megtörni a jogaikért kiálló pedagógusok ellenállását. Az iskolai akciók összérnek, a mozgalom már az ország mind több részére kiterjed. Kövesse cikksorozatunkban a friss híreket, riportokat, interjúkat, elemzéseket.
Friss cikkek a témában

A helyi lap több forrásból is úgy értesült, hogy az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnáziumban szerdán a Diákönkormányzat arra készült, hogy egy performansz keretében álljon ki az oktatás javításáért, hétfőn azonban az igazgató behívatta a szervezőket, és megtiltotta nekik, hogy bármilyen módon is kifejezzék véleményüket ebben a kérdésben.

A tiltakozásról szóló felhívás meg is jelent a közösségi médiában is, többek között a gimnázium diákönkormányzatának az Instagram-történetében, de azóta már nem elérhető.

A laphoz eljutott felhívás szerint a DÖK vezetése arra kérte a többi diákot, hogy szerdán „fekete pólós napot” tartsanak, a nagyszünetben pedig a díszudvaron énekelték volna el a Pál utcai fiúk című musical Mi vagyunk a grund című dalát, amely a tiltakozások egyik szimbólumává vált.

Az iskola pedagógusai közül többen is videóban álltak ki az országos akció mellett, egy Gárdonyi-idézettel üzenetek, miközben a videó zenei aláfestésére szintén a Pál utcai fiúk betétdalát használták. A lap úgy tudja, hétfőn őket is berendelték, és egyértelművé tették, hogy ha folytatják ezt, akkor az állásukkal játszanak.

Egy másik vidéki ciszterci gimnáziumban szintén nem nézték jó szemmel a diákok tiltakozását: a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának igazgatója elhatárolódott az iskola tanulójának, Pankotai Lilinek a budapesti tanártüntetésen elhangzott felszólalásától.

„Hátha egy kicsit a fejéhez kap Orbán" - videóriportunk az október 23-i eseményekről

A tanár-diák tüntetés egy középosztálybeli sztori, és ha nincsenek erős szereplők a civil életben, akik össze tudják hangolni sérelmeiket a rendszer más áldozataiéval, az is marad - véli Gerő Márton szociológus, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója, az ELTE Társadalomtudományi Karának oktatója, aki a társadalmi mozgalmakkal és a civil társadalommal foglalkozik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!