Egészben maradt repeszgránátot operáltak ki egy ukrán katonából

A műtétet elektromos eszközök használata nélkül hajtották végre.

  • hvg.hu hvg.hu
Egészben maradt repeszgránátot operáltak ki egy ukrán katonából

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Egy fel nem robbant, VOG-típusú repeszgránátot operáltak ki egy ukrán katona mellkasából – közölte az ukrán hadsereg vezérkara a Facebookon.

A műtétet két tűzszerész jelenlétében, a mellkasi beavatkozások során gyakran használt elektrokoaguláció nélkül hajtották végre, mivel tartani lehetett tőle, hogy a gránát az elektromos hevítés hatására felrobbanhat. Az operációt az ukrán haderő egyik legtapasztaltabb sebésze, Andrij Verba vezérőrnagy végezte el sikeresen, a sebesült katonára már csak a lábadozás és a gyógyulás vár.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?