Alföldi Róbert a Bese-ügyről: szerencsétlen ember, aki az olimpiamegnyitó ellen prédikál, közben melegorgiákra jár
Alföldi Róbert akár hiteles történelmi filmet is lehetne forgatni a Bese-botrányból.
hvg.hu
Interjút adott Alföldi Róbert a Szeretlek Magyarország hírportálnak, amelyben a felfüggesztett katolikus NER-sztárpap, Bese Gergő ügyéről is elmondta a véleményét. Szerinte „végtelenül szomorú és nagyon megrendítő”, hogy a Beséhez hasonló emberek milyen életet élhettek, és remek és hiteles történelmi filmeket lehetne ezekből forgatni.
Alföldinek a hírportál a Centrál Színházban műsorra tűzött, Molnár Ferenc által írt Játék a kastélyban sajtóbemutatója után tett fel néhány kérdést, főként színházról, de a melegorgiákra jár Bese atya ügye is előkerült.
Kevés egyház állt ellen a kísértésnek: kifizetődő a „szent ügyek” szolgálatát Orbán politikai hatalmához kötni. Ugyanakkor úgy tűnik, nem észlelték, hogy ez olyan problémák forrása lehet, amelyek előbb-utóbb robbannak. Ebben a helyzetben jöttek a botrányok, például erkölcsökről papoló, melegorgiákra járó plébánossal, pedofilmentegető református püspökkel – ezek nemcsak az egyházakra, hanem a NER-re is nagy ütést mértek.
Az interjúban a Bese-ügyről Alföldi úgy fogalmazott:
Engem megrendített ez a történet. Nem vagyok kárörvendő, nem tudok röhögni sem rajta. Nem tudom azt mondani, hogy megérdemelte”.
A rendező szerint „ha az első reakció után elgondolkozunk, hogy ezek az emberek milyen életet élhettek, szerintem az végtelenül szomorú és nagyon megrendítő. Ennek az atyának, ennek a fiatalembernek milyen élete volt?”, hozzátéve, hogy ő szorongott ettől, ahogy Szájer József történetétől is szorongás fogta el. „Persze némileg ellentmondásos a tevékenységük és a titkos életük. De az egy következő lépés, hogy vizet prédikál és bort iszik, az az emberi történet után van” – mondta Alföldi.
Kifejtette: ha ez egy normális ország lenne, ezeket a történeteket valaki filmre vinné, mert ezekből remek és hiteles történelmi filmeket lehetne forgatni. „Ha most lenne egy Shakespeare, akkor a Szájer-sztorit biztos megírná, mert ez egy akkora emberi történet. Hogy valaki ennyire kénytelen megtagadni magát, hazudni, bujkálni”.
A miniszterelnök-helyettes ugyanakkor feltette a kérdést: akik a gender-ideológiát propagálják, nem azt kellene mondani, hogy “welcome to the club”?
Végül Alföldi hozzátette: „Arról persze lehet beszélni, hogy ezek az emberek kifizetődőbbnek tartják, ha hazudnak és csatornákon másznak le, vagy a párizsi olimpia megnyitója ellen prédikálnak, és közben orgiákra járnak. De a lényeg az mégis csak az, hogy végtelenül szerencsétlen emberek”.
Indokolatlan nyomás a bírákon, a magas szintű korrupció üldözésének hiánya, akadályok az Integritás Hatóság előtt, Szuverenitásvédelmi Hivatal által üldözött újságírók, és nyomás alá helyezett külföldi vállalatok – nem szűkölködik kritikákban az Európai Bizottság idei jogállamisági jelentése.