Mészáros Lőrinc után Tiborcz István is kiszáll az Appeninnből
A miniszterelnök vejének a cége is eladja a részvénycsomagját, miután a Konzum a múlt héten bejelentette, hogy értékesítette a részesedését.
A miniszterelnök vejének a cége is eladja a részvénycsomagját, miután a Konzum a múlt héten bejelentette, hogy értékesítette a részesedését.
A Nemzetközi Valutaalap a gyors zuhanás után gyors kilábalást jósol, azonban óriási a bizonytalanság. Az is kérdéses, hogy nyárra gátat szabhatnak-e a vírusnak, ami a gazdaság újraindításának kulcsa. Míg a fejlett ipari országok is szenvednek, a fejlődők pedig még jobban megsínylik a járvány hatását.
Pénzügyi befektetőt keresett a háttérben, így többek közt a médiaérdekeltségekkel is rendelkező LMP-s országgyűlési képviselővel, Ungár Péterrel is egyeztetett a Pesti Hírlap jelenlegi tulajdonosa – tudta meg a hvg.hu. Végül azonban állítólag a Brit Média Kft. invesztál az eredetileg közterületi terjesztésre szánt, de a járványhelyzet miatt jelenleg online megjelenő lapba.
A polgármester még bízik abban, hogy az augusztus végi Szegedi Ifjúsági Napokat meg tudják tartani.
Még bátortalanok az emberek Vuhanban, amikor arról van szó, menjenek-e boltba. Ráadásul sokaknak nem maradt már mije, amiből költekezhetne.
Albánia, Bosznia-Hercegovina, Grúzia, Jordánia, Koszovó, Moldova, Montenegró Észak-Macedónia, Tunézia és Ukrajna részesülne a csomagból, amit az IMF támogatásával nyújtana az unió.
Elsőnek a kisiparosok és az építőipar indulhat újra, a tömegközlekedés szigorú szabályozása mellett. Giuseppe Conte szombatra ígérte a májusi újraindulás végleges ütemtervének bemutatását.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szerint a vizsgált adások nem ütköztek a médiaigazgatási szabályokba, de felmerült, hogy sérthették a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvényt.
Világszerte a gazdasági vezetők közel kétharmada elhúzódó válságra számít, ötödük pedig dupla válságra. A vezető üzletemberek tizede szerint a járvány a cége puszta létét fenyegeti.
Jelen állás szerint 1200 milliárd forinttal lesz magasabb az államháztartás hiánya a vártnál. A válság miatt a lakosság kevésbé fogja hitelezni az államot, az államadósságkezelő ezért négyszer több devizapapírt tervez kibocsátani.
Május 12-ig lehet beleszólni a munkába.
Irodaházak tömegeit adták volna át 2020-2021-ben, de most, hogy tömegesen állunk át home office-ra, rohamtempóban át kell írni a terveket. Sorra kérnek szerződésmódosítást a plázák üzlethelyiségeinek bérlői is, de a szállodaszobák építését is újra kell gondolni.
A lakáshitelesek 30-40 százaléka nem kért a járvány miatt bevezetett törlesztési moratóriumból. 2019-ben még közel 10 százalékkal nőtt a lakáshitel-állomány, ám a járvány miatt csökkenés várható a hitelpiacon.
Antonio Guterres a Föld Napjának 50. évfordulóján osztotta meg hat pontból álló üzenetét, amelyben a kormányokat összefogásra és a gazdaság zöld újraindítására szólítja fel.
A kabinetfőnöknek kell előirányzatosítani az évek alatt felhalmozódott maradványokat. A pénzügyminisztert egyébként Varga Mihálynak hívják.
Összesen 60 ezer vasalható, mosható arcvédőt osztanak ki a fővárosban közlekedőknek.
Már most jól látszik, hogy a koronavírus-járvány a 2008-as gazdasági válságnál is súlyosabb visszaesést jelent majd az ország gazdasági teljesítményében. Várhatóan rengeteg pénzt fog költeni a kormány a gazdaság felélesztésére, azonban a gazdaság klímabaráttá alakítása szempontjából nem mindegy, hogyan teszi.
Ha ingyen kerülne a benzin a kutak töltőpisztolyaiba, akkor is 160 forint adót kellene fizetni érte. Ráadásul a kormány most vetett ki különadót az üzemanyag-kiskereskedelemre. A negatív olajár csak anomália volt, de az alacsony árak sokáig meg fognak maradni. Viszont az üzemanyagáraknak van alsó korlátja, és már nincs olyan messze.
A koronavírus-járvány után további korlátozásokat vezetnének be az autós forgalomra.