szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szavazati joggal járó tagságot szeretne a regionális fejlesztési tanácsokban.

Miklóssy Ferenc, az MKIK regionális fejlesztési kollégiumának elnöke elmondta, hogy levélben fordultak az önkormányzati és területfejlesztési miniszterhez. Azt kérik, hogy a területfejlesztési törvény módosításakor a kamarák kerüljenek vissza a regionális fejlesztési tanácsokba teljes jogú tagként.

A regionális fejlesztési kollégium elnöke szerint a kereskedelmi és iparkamarák a fejlesztési tanácsokban a régió gazdasági szféráját képviselve eredményesen elő tudnák segíteni térségük versenyképességének növekedését.

Miklóssy Ferenc elmondta, hogy a kamara a területfejlesztést azzal is segítené, hogy ha tulajdonosként megjelenne a regionális fejlesztési ügynökségekben. A kollégium elnöke szerint a kamara tulajdonosi jelenléte erősítené az ügynökség presztízsét.

A kamara szerint az adott térség területfejlesztése akkor lehet eredményes, ha minél szélesebb társadalmi konszenzus kíséri a döntéseket és a megvalósítását.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara regionális fejlesztési kollégiuma ismét megtárgyalta a pólus-programban való részvételi lehetőségüket. A testület úgy véli, a jelentős innováción alapuló program megvalósításában a kamara gazdaságszervezőként elő tudná segíteni az érintett szereplők együttműködését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Salgó Andrea (hvg.hu) Vállalkozás

A kamara támogatja a fejlesztési pólus programot

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja a 2007-2013. évekre készülő II. Nemzeti Fejlesztési Tervben szereplő fejlesztési pólus program megvalósítását - közölte Parragh László, az MKIK elnöke.

MTI Vállalkozás

A kamara tájékoztatja az APEH-ot az adócsaló cégekről

Együttműködik a feketegazdaság visszaszorításában, a tisztességtelenül működő vállalkozások felszámolásában az APEH, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Győr-Moson-Sopron megyei szervezete. A megállapodás keretében a kamara helyi szervezete tájékoztatja az adóhivatalt az adózási jogszabályokat megkerülő cégekről, illetve a fiktív vállalkozásokról.

MTI Vállalkozás

MKIK: 750 milliárd forinttal csökken a cégek jövedelemszintje

Az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kalkulációi szerint 2007-ben és 2008-ban éves szinten a lakosság jövedelemszintjét csaknem 610 milliárd forinttal, a vállalkozásokét pedig 750 milliárd forinttal csökkentik a tervezett intézkedések. Még a bejelentett tehernövelő intézkedéseket is kész lenne elfogadtatni a MKIK a vállalkozásokkal, ha a kormány már most előállna legalább a reformok ütemezésével - mondta Parragh László, az MKIK elnöke.

hvg.hu Karrier

Felelős szakképzést követel az MKIK

A gazdaság szereplőinek teljesen mindegy, hogy a foglalkoztatási vagy az oktatási tárca irányítja a szakképzést, de nem két egymással versengő, hanem egy felelős minisztériumra kellene bízni ezt a gazdaságnak fontos feladatot – vetette fel Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.