szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A mestervizsgás szakmákban regionális vizsgabizottságokat állítanak föl a dél-alföldi kereskedelmi és iparkamarák, egységesítik a vizsgára felkészítő tanfolyamaikat, valamint közös szakképzési stratégiát dolgoznak ki - tájékoztatott Szügyi György, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara oktatási bizottságának elnöke.

A Szociális és Munkaügyi Minisztériummal kötött megállapodás alapján tizenhat szakmaterületen a kamarák gondozzák a gyakorlati képzést, felügyelik a szintvizsgákat és delegálnak vizsgaelnököket - mondta el a szakember a Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyei kamarák között létrejött együttműködési megállapodás.
   
A kamarák gondozta szakmák között van az asztalos, épületburkoló, kőműves, szobafestő-mázoló és tapétázó, villanyszerelő, cukrász, pincér, szakács, fodrász és kozmetikus - tudatta a bizottsági elnök.
   
Korábban a szakmai képzések színvonala és a vizsgakövetelmények megyénként és iskolánként eltértek, így jelentős volt különbség a végzett diákok tudásában, ismeretében. A három dél-alföldi kamara közös szakmai vizsgabizottságokat hoz létre, hogy egységesítsék az elvárásokat - közölte a szakember.
   
Szügyi György elmondta, a hivatalos statisztikák alapján nehéz valós képet kapni a munkaerő-piaci igényekről. Ezért a megyei kamara felmérést indított, amely során megvizsgálják, hogy a térségben működő vállalkozásoknak milyen ismeretekkel rendelkező, milyen képzettségű dolgozókra van szüksége. Hozzátette, a felmérés és a kamarák tapasztalatai alapján a három megyei szervezet közösen készíti el a régiós szakképzési stratégiát.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Az uniós kamara semmi jót nem jósol Magyarországnak 2007-re

Az Európai Kereskedelmi- és Iparkamarák Szövetsége, az Eurochambers (amely összességében 19 millió európai vállalkozást képvisel) közzétette 2007-re szóló gazdasági felmérést, amelyből Magyarországra nézve nem sok jó derül ki. Az idei esztendő Brüsszelből szemlélve is szűkös lesz hazánk számára, miközben az unió többi országa meglehetős sebességgel fejlődik.