Olcsó transzatlanti járatot indít a Zoom Airlines

Az olcsó jegyeket áruló Zoom Airlines kanadai légitáraság belépett az amerikai piacra, csütörtöktől elindította a New York-i John F. Kennedy nemzetközi repülőtér és a londoni Gatwick Airport közötti járatát.

  • MTI MTI
Olcsó transzatlanti járatot indít a Zoom Airlines

A kanadai légitársaság a 266 üléses Boeing 767-300-as repülőgépein a jegyeket 199 dollárért is árulja, a "premium economy"osztályon ennél 179 dollárral többért. (Összehasonlításul: július közepén a legolcsóbb New York-London oda-vissza út ára 753 dollár volt, vagyis egy útra számítva 377 dollár.)

A Zoom nem követeli meg az utasoktól oda-vissza jegyek vásárlását, ami jellemző a legtöbb légitársaság esetében.

Az ottawai székhelyű társaság kifizetődőnek tekinti a belépést ilyen olcsó jegyekkel is a New York-London forgalomba, ahol naponta 42 ezer utast szállítanak. Több szakértő viszont kételkedik abban, hogy a Zoom meg tud élni a számos, olcsóbb "economy" jegyet nyújtó American Airlines, British Airways PLC, Continental Airlines Inc és mások mellett. A Zoom vezetője szerint cége, amely ételt is felszolgál a transzatlanti úton, döntően az online folyó foglalás miatt tudja alacsonyan tartani a költségeket. A légitársaág a helyek 25 százalékát értékesíti majd 199 dolláron, a többi helyért ennél magasabb árat fog megszabni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?