Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Szeptemberre 200,1 milliárd forint, az év egészére 1529,4 milliárd forint pénzforgalmi hiányt vár - önkormányzatok nélkül - a Pénzügyminisztérium (PM), ami a GDP 6 százalékával egyenlő - jelentette be Veres János pénzügyminiszter.
Augusztusban az államháztartás 69,1 milliárd forintos deficittel zárt, ami kevesebb a tárca által várt 87,5 milliárdos összegnél. Veres János elmondta azt is, hogy a központi költségvetés 104,9 milliárd forintos deficitjét mérsékelte a tb-alapok 32,2 milliárd forintos, valamint az állami pénzalapok 3,6 milliárd forintos többlete.
A vártnál kisebb hiány annak köszönhető, hogy a tervezettnél kevesebb kiadást, elsősorban fogyasztói árkiegészítést teljesített a költségvetés, és a központi költségvetési szervek kiadásai is 10 milliárd forinttal elmaradtak a várttól.
Az első nyolc hónapban az államháztartás 982,3 milliárd forint deficitet halmozott fel, ami némileg kisebb a tárca prognózisában szereplő 1000,6 milliárdos hiánynál.
Veres János bejelentette, hogy szeptemberre 200,1 milliárd forintos hiányt tervez a PM, ami az első kilenc hónapra 1182,4 milliárdot jelent, ez a GDP 4,6 százalékával egyenlő.
A 2007. évi, korábban közölt 1529,4 milliárd forint összegű - önkormányzatok nélkül - államháztartási deficit prognózis érvényben marad, ez a GDP 6 százaléka - közölte a pénzügyminiszter.
Bár az éves államháztartási hiányra vonatkozó új előrejelzés összege nem változott, mind a bevételi oldalon, mind a kiadási oldalon többletekkel számol a PM: a korábban prognosztizáltnál 186 milliárd forinttal több bevétellel, illetve 179 milliárd forinttal több kiadással tervez a tárca.
A többletbevételek közül a gazdálkodó szervezetek befizetései 15 milliárd forintot, a fogyasztáshoz kapcsolt adók 68 milliárdot, a személyi jövedelemadó 10 milliárdot, a tb-alapok és az elkülönített állami pénzalapok 93 milliárdot jelentenek.
A többletkiadások közül 60 milliárd forintot jelent a MÁV többlet támogatása, 30 milliárdot a központi egyensúlyi tartalék visszapótlása (ami az elvárt adó kiesése miatt szükséges), 40 milliárdot a kockázati tartalék növelése, a magasabb infláció, illetve bérkiáramlás miatt 34 milliárdot a nyugdíjkiadás többlete és a várható parlamenti döntés nyomán 15 milliárdot a többlet gyógyító-megelőző kiadás.
"Az elkezdett konszolidáció eredményes volt, az elmúlt másfél év során a költségvetés stabillá és kiszámíthatóbbá vált, és reális esély van arra, hogy 2009-ben befejeződjön a Magyarországgal szemben indított túlzott deficiteljárás, mivel a GDP arányos hiány eléri a szükséges 3 százalékot" - összegezte a költségvetési folyamatokat Veres János.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A Fidesz és a Tisza Párt tábora stabilizálódott, így a pártnélküli szavazók meggyőzése lehet a választásig hátralévő hónapok legfőbb feladata – állította a politikai elemző a Szent István-programmal kapcsolatban.
Hatvanpuszta egy gazdaság a semmi közepén, vendégház és medence azért kellett, mert nagy a család – magyarázta Orbán Győző.
Néhány nap alatt közel 300-an csatlakoztak ahhoz a nyilatkozathoz, amely szolidaritást vállal az izraeli–palesztin konfliktus minden áldozatával.
Öt tűzoltóság több órányi munkájával sikerült eloltani a tegnapi tüzet.
A legfőbb ügyész arra nem tért ki, hogy meddig tart majd a nyomozás.
Jászai Mari-díjas magyar rendező, érdemes művész 93 éves volt.