szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nemzetközi pénzpiaci fejlemények híján nehezen mozdul el a 240 forintos euró árfolyamtól a forint; csütörtökön délután négy órakor 240,40/50 forinton jegyezték az eurót, míg szerdán délután 241,60/70 forinton, ami közel fél százalékos forinterősödés.

Napközben visszafogott forgalom mellett viszonylag éles árfolyam mozgás volt tapasztalható, az euró járt 241,70 és 240,20 forintnál is.

A forint árfolyamának jelentősebb elmozdulására a jelenlegi nemzetközi piaci helyzetben nem nagyon számítanak a kereskedők. A piac kivárásra rendezkedett be az amerikai pénzügyi mentőcsomag részleteinek megismeréséig. A forint árfolyama a jelenlegi szintek körül fog ingadozni mindaddig, amíg újabb fejezetébe nem lép a nemzetközi pénzügyi krízis.

A dollárt 163,15/25 forinton jegyezték csütörtökön délután, szemben a szerdai 164,60/80 forinttal. Az euró erősödött kissé a nemzetközi devizapiacokon a dollárral szemben, az EKB 1,4700 dollárban szabta meg referencia árfolyamát, a szerdai 1,4690 dollárral szemben.

Az MNB hivatalos devizaárfolyam jegyzése alapján egy svájci frank 151,26 (szerdán 150,33) forint, 100 japán jen pedig 154,91 (szerdán 154,02) forint.

A bankközi forintpiacon a likviditási helyzetet jellemző O/N kamat a lehető legalacsonyabb szintre szorult; a szabad pénzeszközök bősége miatt kialakult 7,50 százalékos kamat a kereskedői várakozások szerint már aligha változik meg a tartalékolási periódus végéig.

Az ÁKK 5 éves államkötvény aukcióján magasabb túljegyzés mellett 81 bázisponttal 9,04 százalékra emelkedett a hozam. Az állampapírok másodpiacán a hozamok gyakorlatilag nem változtak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok szeptember végére

A piacok megnyugtatására az amerikai kormány és a Fed intézkedéssorozatot indított, a világ jegybankjai pedig ismételten jelentős pénzeket pumpáltak a piacokba. Mindez azonban csak tűzoltásra elegendő, a válságnak nincs vége, és nem is látszik, meddig tart még. Ilyen bizonytalan körülmények között mire érdemes figyelni?