szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Egyesült Államokban ötéves rekordütemben csökkent a kiskereskedelmi forgalom novemberben.

A fogyasztók 3,8 százalékkal kevesebbet költöttek, mint októberben, közölte felmérésének eredményét a SpendingPulse, a MasterCard hitelkártyacég adatszolgáltató részlege csütörtökön. Októberben 1,5 százalékkal apadt a forgalom.

A cég kommentárja szerint a visszaesés nem feltétlenül csak kevesebb vásárlást jelent, hanem azt is, hogy az árak csökkennek, illetve a vevők az olcsóbb árukat keresik. A novemberi visszaesésben a legnagyobb szerepe annak volt, hogy a benzin tovább olcsóbbodott, kevesebb mint a felébe kerül, mint a júliusi árcsúcs idején. Az autó- és az üzemanyag-vásárlást leszámítva a fogyasztói költekezés 1,3 százalékkal volt kisebb novemberben, mint októberben, a 0,9 százalékos októberi visszaesés után.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

USA: megroppant a kiskereskedelem

A vártnál jobban, három éve nem tapasztalt mértékben estek vissza a kiskereskedelmi eladások szeptemberben az Egyesült Államokban. A szerdán kiadott kormányzati adat szerint a visszaesés 1,2 százalékos volt, jócskán meghaladva az augusztusi 0,4 százalékos csökkenést.

MTI Gazdaság

NYT: a neheze még hátra van az USA-ban is

Az amerikai gazdaság hivatalosan tavaly decemberben kezdődött recessziója bizonyosan a leghosszabb és talán a legsúlyosabb lesz a második világháború óta, írta a hétfői The New York Times.

MTI Gazdaság

A gazdagok szocializmusa és a hitelválság megoldása

Az újság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) főigazgatóját idézte, aki szerint mindenekelőtt a pénzügyi rendszernek azokat az elemeit kell erősebb ellenőrzés alá vonni, amelyek a világgazdaságot a katasztrófa szélére sodorták. Az adófizetők várhatóan valamennyi érintett országban kétkedéssel fogadják majd a gazdagok szocializmusának ezt a formáját, ám nem létezik más megoldás a globális pénzügyi rendszer megóvására.

MTI Gazdaság

Kína aggódik az USA válságkezelése miatt

Peking az amerikai gazdaság stabilizálását, Washington a kínai fizetőeszköz reformjának folytatását kérte a kínai fővárosban csütörtökön kezdődött kétoldalú Gazdasági Stratégia Párbeszéd (SED) első napján.