szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az amerikai határidős indexek alakulása azt sugallja, hogy az egymást követő negyedik nap is emelkedést hoz a Wall Streeten, miután a Citigroup elnöke arról beszélt, hogy bankjának nem lesz szüksége több kormányzati tőkeinfúzióra, és ez nagyot javított a bankok stabilizálódásával kapcsolatos vélekedéseken.

A Citigroup árfolyama már nyitás előtt 14 százalékkal ugrott meg; a JPMorgan 3 százalékot, a Bank of America 6,2 százalékot nyert. A hangulatot javította az a hír is, mely szerint Kína kész újabb jelentős összeget pumpálni gazdaságába.

A pénteki makroadatok közül a Reuters/University of Michigan fogyasztói bizalmi indexe árulkodik majd a gazdasági helyzet alakulásáról. A határidős indexek közül az S&P 500 futures 6,60 ponttal nőtt, számított értéke felett alakul; 59 ponttal jutott magasabbra a Dow futures, 5,75 ponttal a Nasdaq 100 futures.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az amerikai állam beszállásra kész a Citigroupba

Megszületett a megállapodás, hogy miként száll be az amerikai kormányzat a Citigroup vezető amerikai pénzintézetbe: utóbbi 27,5 milliárd dollár értékben befektetőinek (köztük a most 8 százalékot birtokló kormányzatnak) elsőbbségi részvényeit törzsrészvénnyé alakítja át 32 százalékos konverziós felárral, és a törzsrészvényekből ad át az amerikai kormánynak.

MTI Gazdaság

New York: a makroadatok megemelték a határidős indexeket

Az amerikai határidős indexek csütörtökön csökkenni kezdtek, mert a befektetők attól tartottak, hogy a makroadatok az amerikai fogyasztói kiadások és munkaerőpiac további gyengülését mutatják. A fogyasztási adatok azonban ellensúlyozni tudták a halovány foglalkoztatási adatokat, így mérsékelt optimizmus érzékelhető.

MTI Gazdaság

Nő a bankokba vetett bizalom

Az amerikai határidős indexek szerdán emelkedéssel jelzik, hogy a Wall Streeten folytatódhat a kedden megindult erősödés, aminek az volt a kiváltó oka, hogy egyre erősebb a bizakodás abban a washingtoni tervben, amely a bankok iránti bizalom újjáépítését célozza azzal, hogy mentesíti azokat pénzvesztő eszközeiktől.