Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kelet-közép-európai és az osztrák vállalatvezetők már nem számítanak gyors gazdasági fellendülésre - derül ki a Roland Berger legfrissebb elemzéséből.
A nemzetközi vállalati tanácsadó cég szerint a megkérdezett vállalatok elsősorban operatív intézkedésekkel igyekeznek ellensúlyozni a gazdasági válság hatásait, szerkezeti változtatásokra alig kerül sor. A vállalatvezetők leginkább a költségek lefaragásával, a költségvetés megkurtításával, felvételi és beruházási stoppal vélik útját állni a romlásnak.
A tanácsadó 300 vállalatvezetőt kérdezett meg Ausztriában, Magyarországon, Oroszországban, Ukrajnában, Lengyelországban, Csehországban, Romániában és Horvátországban február végén, március elején.
A legutóbbi, tavaly októberben készített felméréshez képest jelentősen romlott a gazdasági helyzet megítélése a vállalatvezetők körében: már 63 százalékuk számít további romlásra, 30 százalék szerint még nem teljesen világos a kép, és mindössze 5 százalék számít a helyzet javulására. A legoptimistábbak az osztrák és a lengyel vezetők, és a tanulmány szerint "keletebbre és délebbre haladva egyre rosszabb a hangulat".
A leginkább a megrendelések csökkenésében érzik a válságot a cégek: az autóiparban és a kiskereskedelemben a megkérdezettek 29 százaléka, a szolgáltatásban tevékenykedők 28 százaléka, a távközlési cégek 26 százaléka érzékelte ezt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.