Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Néhány perc alatt közel 500 ponttal emelkedett hétfő délelőtt a BUX, miután a BÉT 10 órakor újra engedélyezte a Mol kereskedését.
A szárnyalás nem tartott sokáig, a masszívan eső OTP-nek tulajdoníthatóan a BÉT vezető indexe negyed 11 után pár perccel 11180,5 ponton állt, mindössze 2,2 ponttal a pénteki záróár fölött.
Az olajcég, amelyből az OMV a hétfő reggeli bejelentés szerint kiszállt – a 21 százalékos pakett az orosz Szurgutnyeftyegaz tulajdonába került – felfüggesztéssel kezdte a napot. Az újraindulás után – negyed 11-kor – a kurzus 10690 forintnál járt, 7,5 százalékkal a pénteki záróár fölött.
Az OTP részvényárfolyama 6,3 százalékkal, 1951 forintra, a Magyar Telekomé 0,9 százalékkal, 523 forintra esett.
A gyógyszeripari papírok is gyengültek: a Richter kurzusa 2,6 százalékkal, 25510 forintra, az Egisé 2,3 százalékkal, 11650 forintra esett vissza.
A vezető európai indexek vaskos mínuszban várják a szebb folytatást. Az FTSE-100 és a DAX-30 egyaránt 2,5 százalékos, a CAC-40 három százalékos mínuszban állt (magyar idő szerint) negyed 11-kor.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.