Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Ott folytatja a Mol szerda reggel, ahol kedden abbahagyta: az április 21-i kereskedést bő öt százalékos mínuszban záró olajipari papír szerda reggel negyed óra esett közel öt százalékot.
A BUX negyed órával az április 22-i kereskedés indulása után 12 183 ponton ált, 141 ponttal a keddi záróérték alatt.
A Mol részvényárfolyama néhány perc alatt 4,8 százalékkal, 10 230 forintra zuhant. A piac úgy tűnik, egyre kevesebbre értékeli a barátságtalan nyilatkozatokkal és alapszabály-módosítási tervekkel nemigen törődő Szurgutnyeftyegaz tulajdonszerzését a legnagyobb magyar vállalatban.
Az OTP kurzusa 1,3 százalékkal, 2390 forintra, a Magyar Telekomé 0,7 százalékkal, 590 forintra csökkent. A Richter ugyanakkor drágult: a gyógyszeripari papír árfolyama 1,2 százalékkal, 28 120 forintra emelkedett az első negyedóra végére.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira. A jövőben öt évig rejtve maradhat az is, hogy mennyit költöttek Sulyok Tamás államfő vagy a legfőbb ügyész látogatásaira.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.