Tetszett a cikk?

Majálishangulatban kezdődött a hétfői kereskedés a BÉT-en: a BUX néhány perc alatt közel két százalékos pluszba emelkedett.

A BÉT vezető indexe kilenc óra után kilenc perccel 13 117 ponton állt, 244 ponttal a csütörtöki záróérték fölött. Az OTP részvényárfolyama a nyitás után rögvest 2922 forintra ugrott, ez 2,5 százalékkal van a csütörtöki záróár fölött. A Mol részvényárfolyama három százalékkal, 10 830 forintra, a Magyar Telekomé 1,2 százalékkal, 517 forintra emelkedett. Drágultak a gyógyszeripari papírok is: a Richter 0,6 százalékkal, 28 755 forintra, az Egis 12 270 forintra erősödött.

Frankfurt és Párizs ugyancsak pluszban járt – bár Budapestnél szerényebb mértékben – 9 óra után néhány perccel: a DAX-30 0,8 százalékkal, a CAC-40 0,4 százalékkal emelkedett a csütörtöki záróérték fölé.

Ecoline

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Robbant a Mol és az OTP

A BUX meredeken emelkedett szerdán, a vezető részvények közül a Mol és az OTP papírjait is nagyon vették a befektetők.

ecoline.hu Gazdaság

Az OTP 2900 forint felett is járt

A huszáros első másfél óra után elcsendesedett a BÉT csütörtökön, de a BUX egy órakor is tartotta az egy százalék körüli pluszt.

ecoline.hu Gazdaság

BÉT: vége a pániknak

Bő másfél százalékos pluszban állt háromnegyed kettő környékén a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A BUX enyhe pluszban nyitott, ezt követően pedig meglehetősen szűk sávban mozgott.

ecoline.hu Gazdaság

Erős kezdés után stagnált a BUX

Elolvadt a BUX-plusz: az index, amely csütörtök délelőtt 13 000 fölött is megfordult, a kereskedést epszilonnal a szerdai záróérték alatt zárta.

hvg.hu Gazdaság

Zsugorodik a BÉT, de befektetni attól még kis pénzzel is lehet

A magyar tőzsde kézenfekvő megoldást nyújt azoknak is, akik kevés pénzzel akarnak részvényt venni. Ám a MOL és az OTP részvényeinek további közkézhányad- és forgalomcsökkenése, vagy esetleges tőzsdei távozása komolyan megrendíthetné a Budapesti Értéktőzsdét (BÉT) és magyar befektetési kínálatot. Hová vigye hát a pénzét a magyar kisbefektető, aki szükség esetén gyorsan hozzá is akar jutni?