Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A térség devizáival együtt a forint is gyengült a bankközi devizapiacon pénteken, a kereskedés a korrekció jegyében telt.
Délután fél ötkor 279,83 forint volt az euró árfolyama a csütörtök esti 277 forint körüli jegyzések, a reggeli 278,08 forint, és a kora délutáni 277,40 után. Nem szabad ugyanakkor elfelejteni, hogy egy hete 289 forint magasságában, egy hónapja pedig 299 forint magasságában folyt a kereskedés.
A kereskedők most sem trendfordulót emlegetnek, hanem korrekcióról beszélnek - és nemcsak a forint vonatkozásában, hanem valamennyi régiós feltörekvő deviza piacán. Változatlanul a nemzetközi befektetői hangulat alakulását tekintik a legfőbb piacmozgató tényezőnek, és előre tekintve a feltörekvő devizák árfolyamában erősödő trendre számítanak, mivel érzékelhetően emelkedik a piac érdeklődése a magasabb kockázatot hordozó befektetési eszközök iránt.
Rámutattak, hogy az utóbbi időben erős korreláció volt a tőzsdék - elsősorban természetesen a meghatározó súllyal rendelkező amerikai piacok - és a feltörekvő devizák árfolyamának alakulása között: úgy a részvényeket, mint a térségi devizákat a dollár-befektetések ellenében kezdték keresni. A dollár pedig egyre csak gyengül, az euró/dollár árfolyam már az 1,40-es szintet próbálgatja. Csütörtök délután még 1,3750 dollár volt az euró jegyzése, egy hónapja pedig 1,29-en kereskedtek.
A dollár a forinttal szemben a 200-as lélektani határ alá került, pénteki szélsőértéke 198 forint alatt volt; a délutáni árfolyam 199,90 forint a csütörtök délutáni 202,65 forint után. A kereskedők megemlítették, hogy ezen a szinten már érzékelhető az erős dollárvételi szándék.
A svájci frankot pénteken délután 183,82 forinton jegyezték az előző délutáni 183,46 forint után, 100 japán jen pedig 211,55 forint 211,58 forint után.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?