Oszkó az adótörvényekről: erős váltás

Most már minden kérdésre végleges választ tudok adni a 2010-es, illetve a 2009-es adóváltozásokat illetően - kezdte Oszkó Péter pénzügyminiszter a kormányszóvivői tájékoztatót, amelyen a tegnap elfogadott törvénmódosításokat kommentálta.

  • unknown unknown
Oszkó az adótörvényekről: erős váltás

Ezek a változások az elmúlt 20 év legjelentősebb adócsökkentését eredményezik az élőmunka adóterheit érintően - mondta a szakértői kormány minisztere. Csökken az adócentralizáció Magyarországon: tavaly még 40 százalék felett volt, ma már ez alatt van, s a cél a 33-34 százalék elérése, beérve így a visegrádi országok szintjét, amelytől egyelőre az elmaradásunk 6 százalék körül van - hangsúlyozta.

A munkára rakódó adóék szintén jóval meghaladja a környező országokban jellemző terheket: a visegrádi országokkal szemben 12 százalékos a lemaradásunk, Szlovákiához képest pedig 16 százalékos, s ez komoly versenyhátrányt jelent - foglalta össze a miniszter, hozzátéve, hazánkban lényegesen túladóztatják a foglalkoztatást. "Ezt gyorsan csökkenteni kell, de ennek az átrendezésnek ára van: a fogyasztási adók terén lépni kell, és ki kell terjeszteni az adózást a vagyonra - ezt a koncepciót a parlament jóváhagyta"- mondta Oszkó, hozzátéve: erős váltás, amelynek a magyar gazdaság lesz a kedvezményezettje. A vagyonadó a legtehetősebb néhány százezer embert érint - fogalmazott.

A cikk folytatását olvassa el az Adózónán!

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.