A bankok kedvező feltételek esetén módosíthatják a hitelszerződéseket

Megjelenik csütörtökön az a kormányrendelet, amely a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét (PSZÁF) teljes fogyasztóvédelmi jogkörrel látja el - közölte Szollár Domokos kormányszóvivő a kabinet szerdai ülését követő sajtótájékoztatóján. A rendeletben szerepel majd az is, hogy a felügyelet lehetőséget adhat a bankoknak, hogy a hitelszerződéseket kedvező feltételek esetén módosítsák.

  • MTI MTI
A bankok kedvező feltételek esetén módosíthatják a hitelszerződéseket
Szollár Domokos ismertette: a kormány szerdai ülésén megtárgyalta azt a rendeletet, amely a PSZÁF-ot erős fogyasztóvédelmi jogkörrel ruházza fel. Hozzátette: így a felügyelet a jövőben a pénzintézetek tisztességtelen lépéseiért, kereskedéseiért akár bírságot is kiszabhat.

A csütörtökön meghirdetendő kormányrendelet tartalmazza az is, hogy a PSZÁF megadhatja a bankoknak a lehetőséget a hitelszerződések kedvező feltételű módosítására - közölte a kormányszóvivő. Szollár Domokos emlékeztetett: a miniszterelnökkel folytatott múlt pénteki megbeszélésen a bankok vállalták, hogy amíg a banki szerződésmódosításról szóló magatartáskódex nem készül el, addig a következő két hónapban nem módosítják egyoldalúan a szerződéseket.

A kormányrendelet arra ad majd lehetőséget, hogy ettől a kedvező trendek esetében - ha erősödik a forint, javul a gazdaság - eltérjenek a pénzintézetek - tette hozzá a szóvivő.

A múlt pénteken Bajnai Gordon bejelentette: a kormány az egyoldalú szerződésmódosításokat illetően kéthónapos moratóriumban állapodott meg a bankokkal, a pénzügyi felügyelet fogyasztóvédelmi jogkörét pedig erősítik. A megbeszélésen a Magyar Bankszövetség, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF), a Magyar Nemzeti Bank (MNB), a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) vezetői, a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter és a pénzügyminiszter is részt vettek.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.