szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A diákok albérletkeresésével a fővárosban és az egyetemi városokban augusztusban megmozdult a lakásbérleti piac - írta a Napi Gazdaság, rögzítve, hogy a kínálat bővülésével a bérleti díjakból akár 30 százalékot is engednek a tulajdonosok.

Murányi Ákos, a Duna House vezető elemzője szerint a pesti oldalon a legkeresettebb az V.,VI.,VII., a XIII. és a XIV. kerület. A külföldi bérlők szinte kizárólag az V. és VI. kerületekben keresgélnek, s akár 400-500 eurót vagy ennél is többet hajlandók havonta fizetni, ha igényeiknek megfelelő a lakás. Magas rezsijük miatt a bérleti piacon sem népszerűek a panellakások, 40-50 ezer forintos havi díjért bőséges a választék.

* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!

A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sorkövető

Túl nagy és drága a lakásod? Trükkök válság idején

Nagy a baj, ha valakinek nincs lakása. Volt kor, amikor a csalódottak golyószóróval nyomatékosították igénylésüket. Az is baj, ha van otthonunk, de nem vagyunk képesek fenntartani. Az el- vagy összeköltözést nem Bajnai Gordon, a leválasztást pedig nem Rákosi Mátyás találta fel. Történelmi példák a lakásproblémák kezelésére.

MTI Itthon

Az MDF sok bérlakást szeretne

A Magyar Demokrata Fórum (MDF) szerint többlépéses bérlakásprogramra van szükség, a családok biztonsága érdekében - mondta Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF európai parlamenti képviselőjelöltje.

hvg.hu Gazdaság

Lakáspiac: a válságban a panelek megremegtek, a családi házak nem

A válság miatt az ingatlanpiacon gyors változások mentek végbe. Az idén biztosan kevesebb új lakás épül mint egy éve, s a használt ingatlanok értékesítése is megtorpanni látszik a nehezebb kölcsönhöz jutás és a keményedő hitelfeltételek miatt. Az árakat az alacsony kereslet lefelé nyomja, s ezt kevéssé ellensúlyozza, hogy a gyenge forint miatt külföldről ismét Magyarország felé fordult az ingatlanba fektetők figyelme. Mit várhatunk tehát a piaci elemzők szerint?