Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az EU-tagországokban 2008-ban az uniós átlag 41 és 276 százaléka között szóródott az egy főre eső GDP.
Luxemburgban mérték 2008-ban a legmagasabb egy főre eső vásárlóerő paritás alapján kalkulált bruttó hazai terméket (GDP) az uniós átlag több mint két és félszeresét, 276 százalékot. (A kimagasló luxembourgi arány a külföldi alkalmazottak nagy számának köszönhető, akik, miközben hozzájárulnak a GDP termeléséhez, nem számítanak belföldi lakosnak.)
Magyarországon az egy főre jutó GDP az EU-átlag 64 százaléka volt 2008-ban, míg az előző két évben egyaránt 63 százalékon állt. A 2008-as adat Csehországban 80, Szlovákiában 72, Szlovéniában 91 és Lengyelországban 56 százalék volt.
Az egy főre eső GDP Írországban és Hollandiában közel egyharmaddal haladta meg az uniós átlagot. Az átlag feletti 15-25 százalékos teljesítményt Ausztria, Dánia, Svédország, Finnország, Németország, az Egyesült Királyság és Belgium ért el.
Franciaország, Spanyolország és Olaszország az átlag feletti 0-10 százalékos, Ciprus, Görögország és Szlovénia az átlag alatti 0-10 százalékos tartományba esett.
A Cseh Köztársaság, Málta, Portugália és Szlovákia egy főre eső bruttó hazai terméke 20-30 százalékkal maradt el az uniós átlagtól, Észtország, Magyarország, Litvánia, Lettország és Lengyelország pedig 30-50 százalékkal, Románia és Bulgária 50-60 százalékkal.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.