Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Negyven amerikai milliárdos és családja csatlakozott az Egyesült Államok két leggazdagabb polgára, Bill Gates és Warren Buffet felhívásához, hogy hatalmas vagyonuk legalább felét még életükben, vagy végrendeletükben ajánlják fel jótékony célokra.
Warren Buffet szerdán közzétette az adományozók első listáját, hat héttel azután, hogy a Microsoft alapítójával együtt útjára indították a kezdeményezést. A listán mások mellett olyan ismert emberek szerepelnek, mint Paul Allen, a Microsoft társalapítója, Michael Bloomberg New York-i polgármester, Larry Ellison, az Oracle szoftvergyártó alapító-vezérigazgatója, Ted Turner, a CNN amerikai hírtelevízió alapítója, George Lucas hollywoodi filmrendező, David Rockefeller, a híres Rockefeller család sarja és Barron Hilton, a Hilton szállodalánc alapítójának a fia.
Gates és Buffett a leggazdagabbak nemzetközi jegyzékén a második, illetve a harmadik helyen szerepel. A 79 éves Buffett a Berkshire Hathaway befektetési társaság elnök-vezérigazgatója, vagyonát 47 milliárd dollárra becsülik. Nemrég megfogadta, hogy vagyona 99 százalékát vagy még életében, vagy a végrendeletében filantróp célokra fogja felajánlani.
Gates, a Microsoft szoftvercég alapítója (vagyona az idei Forbes-lista szerint 53 milliárd dollár) már eddig is aktív szerepet játszott a jótékonykodásban. Erre a célra hozta létre – feleségével közösen – a Bill és Melinda Gates alapítványt, amely az utóbbi években több milliárd dollárral támogatott emberbaráti projekteket, elsősorban a fejlődő országokban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.