Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84,39 pontos csökkenéssel, 23.581,11 ponton nyitott pénteken. A legutóbbi, csütörtöki záró értékéhez képest 0,36 százalékkal gyengült.
A péntek reggeli nyitást megelőzően az elemzők úgy vélekedtek, hogy kedvezőnek mondható a hangulat a nemzetközi tőzsdéken, de bizonytalan, hogy ez a magyar piacon is érezhető lesz-e.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője enyhe pozitív hangulatra számít a nemzetközi piacokon. A budapesti kereskedésben izgalmas lehet a Mol, amelynek árfolyamát csütörtökön a Szurgut-részvények állami megvásárlásával kapcsolatos ellentmondó kommunikáció repítette fel. A cáfolatok nyomán pénteken rossz napja lehet Mol-nak, ami a többi részvény árfolyamát is lehúzhatja - mondta a bróker. A relatíve erős OTP-ben kérdés, hogy hogyan alakul a pénteki kereskedésben az árfolyam.
Varjú Péter még nem látja nyomát annak, hogy a magyar magán-nyugdíjpénztárak jelentősebb eladásba kezdtek volna. Véleménye szerint novemberben lehet majd inkább érzékelni a változásokat, mert az lesz az első hónap, amikor a napokban hozott törvény alapján a központi költségvetés nem utalja át a járulékfizetők 30 milliárd forintját. Ha teljesül a várokozások szerinti 20 százalékos visszalépés a magán-nyugdíjpénztárakból az állam nyugdíjalapba, akkor az komoly részvényeladásokat generálhat a pénztárak részéről - magyarázta a bróker.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint nehéz megjósolni a pénteki kereskedés menetét a sok magyar sajátosság miatt, miközben a globális hangulat kedvezőnek mondható. A szakértő megjegyezte, hogy az orosz Szurgut tulajdonában lévő Mol-pakett állami megvásárlásának nem kellene árfelhajtó hatással bírnia a tőzsdén, mert az egyetlen üzenet az, hogy a csomag ellenségesből "baráti" kézbe kerülésével tovább növekszik az esélye annak, hogy a Mol bevonja saját részvényeit.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 37,35 pontos, 0,16 százalékos emelkedéssel, 23 665,50 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 23,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az erősödő Mol kivételével veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Tíz év populista önszabotálás után lépett a kormány, és mentőövet dobott a rezsicsökkentéssel elsorvasztott víziközműcégeknek. Ez még mindig nem elég ahhoz, hogy az újrainduló felújítások úgy javítsanak a hazai csőhálózaton, ahogy kéne.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.