Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kissé erősödött a magyar fiztőeszköz a vezető devizákhoz képest, jelentős mozgás azonban nem volt a piacon.
Nem hozott komoly mozgást a csütörtök délelőtt sem a forint piacán. A közös európai pénz jegyzése a hajnali 275,4-es szintről kilenc környékén ugyan egy forinttal lejjebb csúszott, nem maradt azonban tartósan ezen a szinten: negyed 11 környékén újra 275 fölött járt a kurzusa, majd a következő fél órában 274,9 és 275,1 között ingadozott. Szakértők szerin jelentős mozgásra a nap hátralévő részében sem kell számítani, a magyar kötvényaukció, és az amerikai makroadatok azonban hatással lehetnek a hazai fizetőeszköz árfolyamára.
A dollár mindeközben olcsóbb lett. A zöldhasúért a hajnali órákban 208,4 forintot kértek, háromnegyed 11-kor azonban ennél 1 forinttal lejjebb járt a kurzus. Hasonlóan alakult a svájci frank jegyzése is, sőt az alpesi deviza ennél is nagyobb utat járt be. A CHF/HUF árfolyam 215,6 környékén is megfordult kora reggel, innen ereszkedett egészen 213,6-ig, majd mostanra visszatért 214 fölé.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.