Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az INA horvát olajipari vállalat 50 millió dollárért mintegy 49 százalékos részesedést vásárol a Mol szibériai olajmezőjében - írta a Poslovni Dnevnik című zágrábi gazdasági napilap hétfőn.
A Mol Wstern Siberia nevű vállalat a Mol tulajdonában van. Előtte a Jukosz orosz vállalattal közösen alapította, hogy kiaknázzanak egy kisebb szibériai olajmezőt. A horvát INA többségi tulajdonosa is a Mol. A lap szerint az olajmezőn még mintegy 6 millió hordó olajat lehet kitermelni. A kutatások szerint azonban további 26 millió hordónyi lehet a föld alatt, de egyes szakértők szerint még ennél is több.
Az Ina vezetésénél informálisan azt mondták: azért is szükséges új olajmezők kiaknázása a cégnek, mert fogytán vannak a tartalékai. A zágrábi cég szerint a készülő tranzakciónak nincs köze ahhoz, hogy a Mol 50 százaléknál is nagyobb részesedést vásároljon az Ina-ban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.