szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az államháztartás nettó finanszírozási igénye a GDP 4,4 százaléka volt tavaly a Magyar Nemzeti Bank jelentése szerint.

Az államháztartás nettó finanszírozási igénye a pénzügyi számlák adatai szerint, a központi bankkal szemben elszámolt újrabefektetett jövedelem nélkül az éves GDP 4,4 százaléka volt, a nemzetgazdaság nettó finanszírozási képessége a GDP 1,9 százalékát tette ki - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken. A negyedik negyedévben az államháztartás nettó finanszírozási igénye a negyedéves GDP 2,5 százalékára rúgott, 187 milliárd forintot tett ki.

Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett (maastrichti) adóssága 2010 végén a GDP 80,2 százalékát tette ki, 21 749 milliárd forintot.

A 2010 negyedik negyedévével záruló elmúlt egy évben az államháztartás nettó finanszírozási igénye – amely tartalmazza a központi bankkal szemben az újrabefektetett jövedelem elszámolását is – a pénzügyi számlák adatai szerint a GDP 4,8 százalékát tette ki (1294 milliárd forint volt).

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Csökkent a háztartások hitelállománya

A szezonálisan nem igazított adatok szerint a háztartások februárban az előző hónaphoz hasonlóan forintban több hitelt vettek fel, mint amennyit törlesztettek, azaz nettó hitelfelvevők voltak, míg devizában többet törlesztettek, mint amennyit felvettek, nettó törlesztők voltak; a hónap végére a háztartások hitelállománya a tranzakcióból eredően 29,7 milliárddal csökkent - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön.

MTI Gazdaság

Nőtt az állam külső adóssága 2010-ben

A teljes külső adósságon belül a kormányzati szektor és a jegybank nettó külföldi adóssága 16,5 milliárd euróra rúgott az év végén 880 millió euróval nőtt a negyedik negyedévben és 1,79 milliárddal a tavalyi év során.

hvg.hu Gazdaság

Az MNB jelenti: a Széll Kálmán-terv kevés lesz

A Magyar Nemzeti Bank tegnap tette közzé jelentését az infláció alakulásáról, amiből kiderült, hogy a jövőre kitűzött 2,5 százalék helyett még akkor is 3,6 százalék lehet a hiány, ha a Széll Kálmán-tervben foglalt összes intézkedést maradéktalanul végrehajtja a kormány. Ráadásul a jegybank a novemberben még 4 százalékosra becsült 2012-es GDP-növekedést most már csak 3 százalékosra teszi.