Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kezdeményezi a szegedi 2-es villamosvonal kiviteli terveire vonatkozó használati jog hatósági felfüggesztését a tervező Nagy és Társai Bt., mivel a megszabott határidőig nem kapta meg a tervek ellenértékét – közölte Nagy József ügyvezető hétfőn az MTI-vel.
A szakember elmondta, hogy cége készítette el a 2-es villamosvonal kiviteli terveit az építési munkákat végző konzorcium egyik tagja, a Középszolg Kft. számára. A tervekért kiállított számlák fizetési határideje lejárt, az elsőé még 2010 októberében, azok ellenértékét azonban a mai napig nem kapták meg. A tervezőcég 2011. február 16-án kezdeményezett felszámolást a Középszolg Kft. ellen, végső fizetési határidőként pedig a hétfői napot szabta meg – tudatta az ügyvezető. Hozzátette: mivel a tervek ellenértéke nem érkezett meg a vállalkozás számlájára, a tervezőcég kezdeményezi a közlekedési, a környezetvédelmi és a munkavédelmi hatóságnál, valamint a helyi szerveknél a szerzői jogvédelem alá eső tervek használati jogának felfüggesztését.
Nagy József hangsúlyozta, a tervek alapján jogszerűen így nem folyhat tovább munka a villamosvonalon. Csanádi Zoltán, a villamosvonal építését koordináló Szeged Pólus Nonprofit Kft. projektigazgatója az MTI-nek elmondta, a tervek felfüggesztése álláspontjuk szerint nem eredményezi a munka leállását. Az építési engedély alapjául szolgáló terveket ugyanis egy másik cég, a Főmterv Zrt. készítette. Az építő konzorcium és a tervező közötti jogvitában a Szeged Pólus Nonprofit Kft. is próbál közvetíteni, annak eldöntése nem a szakhatóságok, hanem a bíróság feladata – fogalmazott a projektigazgató, aki ezért nem számít arra, hogy bármelyik hatóság is felfüggesztené a kivitelezést.
A 2-es villamosvonal 3.040 méteres vágányrendszerének, felső vezetékeinek, valamint a kapcsolódó egyéb építmények kivitelezésére 2009. december 4-én kötött szerződést az önkormányzat a cseh OHL ZS cég által vezetett konzorciummal 2,085 milliárd forintos nettó vállalkozási díjért. A Csongrád Megyei Bíróságon múlt csütörtökön kezdődött meg az a per, amelyben a szegedi önkormányzat 417 millió forint kötbért követel a kivitelező konzorcium tagjaitól a 2-as villamosvonal csúszása miatt. Az építkezésnek a többször módosított határidő szerint 2010. szeptember 18-ra kellett volna elkészülnie, a kivitelezők a beruházás befejezését most július közepére ígérik. A tárgyaláson az építőket képviselő ügyvédek kifejtették, a munka rajtuk kívülálló okokból, a többi között a pontatlan közműtérképek miatt csúszik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.