szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 157,56 pontos csökkenéssel, 23 513,24 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,67 százalékkal gyengült.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 17,71 pontos, 0,07 százalékos emelkedéssel, 23 670,80 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 15,1 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen alakult az előző napi záráshoz képest. Az OTP nap közben mínusz egy százalékról jött fel és a végén 1,22 százalékot emelkedett, amelyben bizonyára közrejátszott a kedvező áprilisi államháztartási adat is  - mondta Gabler Gergely. Az Erste Bank részvényelemzője szerint a következő egy évben az OTP árfolyama a céltartalék fokozatos felszabadításával párhuzamosan emelkedhet. 

A Mol árfolyamára az olaj árának 6,5 dolláros esése hatott, de hosszabb távon döntő lehet, hogy az üzleti terv készítésekor 80 dolláros Brent olajárral számolt az olajtársaság, amelynél most jóval magasabb, 115 dollár az olaj ára. Márpedig mind a kurdisztáni, mind a szíriai kitermelés igen kedvező képet mutat - tette hozzá Gabler Gergely.   

Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője közleményében kifejtette, hogy mozgalmas nap volt a tőzsdéken, ahol enyhe optimizmussal indult a kereskedés, majd hirtelen lejtmenetbe kapcsoltak az indexek. Nem volt kivétel ez alól a BUX sem, az OTP, és a Mol árfolyamát "igen mélyre küldték" délelőtt. Délután érkezett egy vártnál rosszabb amerikai munkaerőpiaci adat, amely még inkább elkeserítette a befektetőket - fűzte hozzá. 

Arra a bejelentésre, hogy nem változtatott irányadó kamatán az EKB, és várhatóan csak júliusban jöhet az újabb monetáris szigorítás, az euró "mélyrepülésbe" kezdett. Az amerikai piacnyitás után kissé megnyugodtak a kedélyek, és zárás előtt az OTP felfelé vette az irányt, így a BUX is megmenekült a számottevő csökkenéstől - jegyezte meg az elemző. Úgy vélte, hogy a következő napokban is izgalmas kereskedésre lehet számítani, ám ha az emelkedő trend fennmarad, legkésőbb a jövő hét közepén újra emelkedésnek indulhatnak az árfolyamok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!