Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Júniusban újra nőtt a költségvetési szervek lejárt tartozása és az így elérte a 39,8 milliárd forintot. A félezer költségvetési szervből összesen 28 küzd kifizetetlen tartozással, az eddig megszokott rendőrségek és vízügyis szervezetek mellé tartósan bekerülnek egyes egyetemek is. A kórházak adósságáról a kincstárnak nincsenek adatai - írja a Napi Gazdaság.
A költségvetési intézmények lejárt adósságállomány június végén 39,8 milliárd forint volt, vagyis egy hónap alatt 2,4 milliárddal, munkanapokkal számolva napi bő százmillióval nőtt - derül ki az Magyar Államkincstár legfrissebb adataiból. Az évet a közszféra 41,1 milliárd forinttal kezdte - ami a Napi Gazdaság beszámolója szerint a legrosszabb nyitóállomány a kincstár 1997-es adatközlése óta. Az év első hónapjaiban a költségvetési intézmények kis mértékben tudták csökkenteni, ám a második negyedben újra emelkedő trendet mutat az adat - amely nem meglepő a költségvetési zárolások ismeretében.
A lap szerint az összes adósságon belül az állammal szemben fennálló tartozás alig 1,1 milliárd forint, ez nem adójellegű, saját felügyeleti szervnek, be nem fizetett adósság. A kifizetetlen szállítói-szolgáltatói számlaállomány a hatodik hónapban 38,8 milliárd volt, ami 2,2 milliárddal magasabb az előző havi mértéknél. A minősített adós intézetek száma kissé nőtt, jelenleg 28 intézmény küzd kisebb-nagyobb adóssággal. Továbbra is az összes adósság 48 százaléka jelentkezik a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fejezetnél, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél.
Az elmúlt években a rendvédelmi szervek számítottak, volt hogy minden harmadik megyei rendőrkapitányság tartós forráshiánnyal küzdött. Jelenleg sem sokkal jobb a helyzet: BRFK 762 millió forinttal adós a szállítóiknak, ám az év elején ez az összeg meghaladta az egy milliárd forintot. A Készenléti Rendőrség hasonló mértékű - 617 milliós lejárt tartozás görget maga előtt. Az elmúlt hónapokban egyes kulturális intézmények és egyetemek-főiskolák is megjelentek a tartós adósok között. A magyar egyetemi képzés zászlóshajója a Corvinus június végén már 698 millió forintos lejárt adósságról számolt be, de még ennél is nagyobb 926 millió forintos adósságról számolt be a jóval kisebb költségvetési Kaposvári Egyetem.
Tartós finanszírozási problémákkal küzdenek az összevont vízügyi és környezetvédelmi igazgatóságok. A szervezetek korábban a környezetvédelmi minisztérium alá tartoztak, és ekkor sem volt jellemző a pénzbőség ezen szervezetekre - ám a minisztérium megszűnésével a vidékfejlesztési tárcához kerültek ezen intézmények, azóta költségvetési szempontból romlott a helyzetük - teszi hozzá a Napi Gazdaság. A közintézmények közül a kórházak küzdenek a legnagyobb adósággal, ám mivel azok - általában - önkormányzati fenntartásúak nem tartoznak a kincstár közvetlen látókörébe, így azokkal közvetlen adatokkal sem rendelkezik. A nemzeti erőforrás tárca összesítése szerint a hazai kórházak - a legfrissebb nyilvános adatok szerint - 2010 végén 115,5 milliárd forintra rúgott, ebből 32,4 milliárd forint volt a lejárt határidejű szállítói állomány.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.