Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 53,12 pontos emelkedéssel, 20580,42 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 0,26 százalékkal erősödött.
Az elemzők a tőzsde nyitása előtt az ázsiai piacok zárása és az svájci frank gyengülése nyomán enyhe pozitív nyitást vártak. Csáky Attila az Unicredit Bank Hungary Zrt. kereskedési igazgatója szerint a bizonytalanság uralja a piacokat. A svájci frank gyengült a többi devizához képet és az ázsiai tőzsdék zárása után valószínű az oldalazás az árfolyamokban, nagy kitörés nem valószínű. A szakértő nyitásban enyhe emelkedést vár az OTP-re alapozva. Szerdán ugyanis éppen az erős svájci frank miatt volt erős nyomás a magyar bankpapíron. Úgy tűnik - mondta Csáky Attila, hogy mindenki a svájci frank alapján árazza a kockázati tényezőket.
Németh Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedelmi igazgató-helyettese szerint megnyugodni látszanak a piacok a svájci és a japán központi bankok intervenciója nyomán. A további irányt azonban az dönti el, hogy a csütörtökön 10.30-kor tartandó spanyol államkötvény aukciónak mi lesz az eredménye. Ha a piaci szereplők nem jegyzik le a kötvényeket és az Európai Központi Bank (EKB) jegyez, az várhatóan gyengíti az eurót, ami a tőzsdei árfolyamokra is hatással lesz. A magyar papírok közül egyedül a Magyar Telekom gyorsjelentése jelentene alapot a befektetői döntésekhez, de a beszámoló adatai a piaci várakozásoknak megfelelően alakultak - mondta Németh Sándor.
Somi András, a KBC Securities elemzője is úgy véli, hogy a fő kérdés leginkább az, hogy az EKB vásárol-e olasz és spanyol kötvényeket. Csütörtökön kamatdöntő ülést tart az angol jegybank és az európai központi bank is, de a piacok egyik esetben sem számolnak a kamat változásával, ezért inkább az EKB sajtótájékoztatója lehet az, amire odafigyelnek a befektetők. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 284,01 pontos, 1,36 százalékos csökkenéssel, 20527,30 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 30,9 milliárd forint volt, a vezető részvények az enyhe pluszban záró Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 75 forinttal, 0,39 százalékkal 19380 forintra erősödött, 3,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 182 forinttal, 3,62 százalékkal 4.849 forintra csökkent, forgalmuk 25,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,29 százalékkal 536 forintra esett, forgalma 613,3 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 105 forinttal, 0,28 százalékkal 37.195 forintra gyengült, a részvények forgalma 876,4 millió forintot ért el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.