Kína: kapja össze magát Európa a válságkezelésben

Kína határozott lépésekre és felelősségteljes magatartásra szólította fel Európát az adósságválság kezelésében. Csen Deming kínai kereskedelmi miniszter pénteken aggodalmát fejezte ki az új kihívások miatt, amelyekkel az európai országoknak augusztus-szeptemberben szembe kell majd nézniük.

  • MTI MTI
Kína: kapja össze magát Európa a válságkezelésben

Kína reméli, hogy az érintett országok az eddiginél felelősségteljesebb magatartást tanúsítanak eladósodásuk kézben tartásában – tette hozzá a politikus.

A kínai miniszter közvetve az Egyesült Államokat is adósságának gyorsabb leépítésére szólította fel a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége indonéziai konferenciáján. Demetrios Marantis amerikai helyettes kereskedelmi miniszter azonban biztosította a találkozó résztvevőit, hogy az Egyesült Államok a legjobb úton halad a költségvetési fegyelem erősítésében.

AP

Kína a világon a legnagyobb 3200 milliárd dollár (2300 milliárd euró) devizatartalékkal rendelkezik, túlnyomórészt dollárban és euróban. Így ha a gazdasági problémák miatt az euró és a dollár gyengül, az komoly kárt okoz Kínának.

Az elmúlt időkben jelentős árfolyam-ingadozások voltak a nemzetközi devizapiacokon az euróövezeti országok adósságkezelési képességével szemben felmerült kételyek miatt. Az Egyesült Államok szuverén besorolásának rontása pedig a tőzsdéken keltett nagy bizonytalanságot.

Kína aggodalmának adott hangot a Fed alacsonykamat-politikájának 2013-ig történt meghosszabbítása miatt. A kínai kereskedelmi miniszter rámutatott, hogy számos fejlődő országnak már eddig is komoly nehézségeket okoztak a laza amerikai monetáris politika következményei. A laza monetáris politika "gyógyszer súlyos mellékhatásokkal" – mondta a miniszter.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.