Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Ma reggel közli a KSH a magyar gazdaság második negyedéves teljesítményének előzetes adatát. Az Index úgy értesült, hogy a GDP csupán – a hivatalos kormányzati prognózisokban és elemzői várakozásokban szereplő 2-2,5 százalék közötti értékektől jóval elmaradó – 1,6-1,8 százalék körüli mértékben nőtt. Ilyen gyenge második negyedév a kormányváltás időszaka óta nem volt.
Ha a GDP-adat valóban az információinkban szereplő 1,6-1,8 százalék körüli lesz, az komoly visszaesés az előző negyedévhez képest – állítja az Index. Az első három hónapban még 2,5 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék. A kormányzati előrejelzést tartalmazó konvergenciaprogram erre az évre 3 százalékos GDP-bővülést jósolt, vagyis az első negyedév után fel kellett volna pörögnie a gazdaságnak.
A GDP-adat várható mértéke a hazai ágazati statisztikák ismeretében nem meglepő. A legutóbbi termelési és értékesítési adatok szerint például az ipar teljesítménye júniusban visszaesett, 0,6 százalékkal maradt el a májusitól, a kiigazítatlan adat alacsonyabb volt az előző júniusinál, és júniusban már az ipari export is csökkent.
Az építőipari adatok még rosszabbul festenek, hiszen egy év alatt 9,6 százalékkal esett vissza, de júniusban már 13,9 százalékkal volt kisebb a teljesítménye az előző évinél. A foglalkoztatási mutatók ugyan jobbak a tavalyinál, de a tíz évre tervezett egymilliós, vagyis évi százezer új munkahelyből csak néhány tízezer jött össze. Az adóátrendezést várt felpörgető hatás nem jelent meg a gazdaságban, a családoknál maradó pénzből nem származott jelentős többletköltés, ami felpörgette volna a kiskereskedelmet és a belső fogyasztást.
Ha a gazdasági növekedés lassabb lesz a vártnál, annak egyik következménye az lehet, hogy nehezebb lesz a költségvetési hiánycél elérése – részben a kevesebb bevétel, részben önmagában az alacsonyabb GDP-adat miatt –, bár ebben az évben a magánnyugdíjalap államosítása miatt ez még nem okoz gondot. Elemzők szerint egyensúlyi intézkedések nélkül kérdéses, hogy tartható lesz-e a 2012-re vállalt 2,9 százalékos GDP-arányos deficit az Index.hu szerint.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Mi köze van Diana hercegnőnek a világ aknáihoz? Miért nem gyilkolásra tervezik az aknát? Miben kamuznak a háborús filmek? Interjú egy konfliktuszónákban dolgozó magyar aknamentesítővel, Andrássy Zitával.
„A nyarat végig kellene dolgozni” – olvasható a dokumentumban, amelyből elvileg az is kiderül, mikorra tervezik a következő békemenetet.
Most még a lakásbiztosítások szinte minden viharkárt fedeznek, de könnyen lehet, hogy ez néhány év múlva már nem lesz így.
Az anyagi kár pedig jelentős.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
A Katona József Színház következő igazgatója szerint hiába támadják majd a mássága miatt.