Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Megállapodtak az euróövezeti országok pénzügyminiszterei pénteken abban, hogy Görögország megkaphatja a többéves pénzügyi támogatási program következő, 8 milliárd eurós hitelrészletét.
A Brüsszelben ülésező miniszterek megbeszéléséről kiadott közlemény azonban leszögezte azt is, hogy a tényleges folyósításhoz még a Nemzetközi Valutaalap (IMF) jóváhagyása is kell. Utóbbi vezérigazgatója, Christine Lagarde - brüsszeli források szerint - jelezte, hogy kedvező döntést fog javasolni szervezete igazgatótanácsának. Az IMF várhatóan csak a jövő hónapban foglal állást hivatalosan a témában. A tavaly összeállított 110 milliárd eurós hitelcsomag részletének elnyerése nélkül Görögország heteken belül fizetésképtelenné válhatna. Az uniós részesedés az említett részletből 5,8 milliárd euró.
A döntés a közlemény szerint az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank és az IMF szakértői csoportjának (trojka) legfrissebb jelentése alapján született. A jelentés végkövetkeztetésében pozitívan foglal állást Athén támogathatóságáról, ugyanakkor az elmúlt napokban az IMF és az európai szakértők között eltérő vélemények láttak napvilágot arról, mennyire súlyos a görög helyzet.
A mostani döntéshez kedvező hátteret teremtett az is, hogy a görög parlament a héten elfogadta az újabb takarékossági intézkedéscsomagot. Az euróövezeti pénzügyminiszterek további előrelépésre sürgették Görögországot a reformprogram gyakorlatba ültetését és a privatizációs programot illetően. A közlemény szerint az Eurogroup tudomásul vette azt, hogy Görögország várhatóan csak jövőre tudja teljesíteni a kitűzött deficitcélokat a romló makrogazdasági helyzet és a továbbra is komoly gazdasági kihívások miatt. Megerősítette a pénteki közlemény egy - a magánszektort is bevonó - második hitelcsomag összeállítását is az adósságfizetési képesség fenntarthatóságának biztosítása érdekében.
A brüsszeli tanácskozás színhelyén részletek szivárogtak ki a trojkának a görög adóssághelyzetre vonatkozó jelentéséből. Eszerint a jelenleg 150 százalék körüli belső államadósság az évtized végére 120 százalék tájékára süllyedhet, ha a magánhitelezők felerészben leírják a görög adósságot. Az euróövezeti vezetők a második csomagról elvi döntést hozó nyári találkozójukon még 20 százalék körüli magánszektor-részesedéssel számoltak.
A jelentés azt is sugallja, hogy a nyáron bejelentett újabb csomag 109 milliárd eurós feltehetően összértéke nem lesz elegendő, az adósság fenntarthatóságához ennél nagyobb mértékű hozzájárulásra van szükség.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.