Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Wall Street Journal (WSJ) szerint a magyar helyzet egyre több aggodalmat vethet fel a befektetők számára, köszönhetően a rossz gazdaságpolitikának, illetve az elszálló forintárfolyamnak - írja a Világgazdaság.
Nem finomkodott a magyar helyzet jellemzésével Nick Hastings, a Dow Jones hírügynökség riportere, szerinte Magyarország egész egyszerűen megy le a lefolyón - írja a Világgazdaság.
A WSJ cikkéhez kapcsolódó videóban Hastings két elemző segítségével próbálja meg elmagyarázni a nézőknek, miért is került nehéz helyzetbe a magyar gazdaság. A devizahitelek magas aránya értetlenséget vált ki a riporterből: "Mindenki azt mondja, ezt ne csináld, tartsd a jelzáloghiteledet a saját valutádban. Valakinek meg kellett volna mondania a magyaroknak, hogy ez nem túl okos ötlet, nem?".
Az elemzők szerint a kormány ugyan előállt egy tervvel, hogy úrrá legyen a helyzeten, a befektetőket azonban ez nem igazán győzte meg. Pedig a kormánynak nem sok mozgástere maradt, mivel az államadósság mértéke a korábbi 50 százalékról 80 százalékra kúszott fel az idők folyamán, ezért is volt szükség az IMF közbeavatkozására.
Ami viszont még aggasztóbb a jelenlegi helyzetben, hogy a kormány kirakta az IMF szűrét tavaly, vagyis egyáltalán nincs barátja a piacon, nincs senki, aki esetleg a háttérből megsegítse. Erre jegyzi meg Hastings, hogy "Szóval Magyarország megy lefelé a lefolyón, láttunk már ilyet korábban is sajnos, de milyen hatása lehet ennek az eurózónára?".
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.