Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szerbia ismét 100 százalékos tulajdonosa lesz a Telekom Srbija távközlési cégnek, miután visszavásárolja a 20 százalékos görög tulajdonhányadot.
Erről Mirko Cvetkovic szerb miniszterelnök számolt be kedden. Hozzátette, hogy igen előrehaladottak a tárgyalások, de részleteket egyelőre nem kíván feltárni.
Korábbi szerb médiaértesülések szerint 300 millió eurót fizetnének a görögök 20 százalékáért. A szerb miniszterelnök kedden azt mondta, hogy "az összeg nem pontos, de e körüli".
Szerbia év elején még jelentősen csökkenteni tervezte az állami hányadot a távközlési cégben, 51 százaléknyi tulajdonrész eladását hirdette meg. Egyetlen érdeklődő volt, az osztrák Telekom Austria, amely először 950 millió eurót ajánlott fel, később 1,1 milliárd eurós vételi ajánlatot tett az 51 százalékra. A módosított ajánlat is elmaradt azonban a kormány "legalább" 1,4 milliárd eurós várakozásától, így az ügylet kútba esett.
A Telekom Srbija 80 százaléka a szerb államé, a maradék 20 százalék 1997 óta a görög OTE holding tulajdona, amely a német Deutsche Telekom leányvállalata.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.