Az OECD a gazdagok megadóztatását javasolja

A gazdagok és a szegények közötti szakadék az utóbbi három évtized összehasonlításában mostanra vált a legnagyobbá, ezért indokolt a gazdagok megadóztatása - idézi a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tanulmányát a csütörtöki Népszabadság.

  • MTI MTI
Az OECD a gazdagok megadóztatását javasolja

A szervezethez tartozó 34 országban a leggazdagabbak 10 százalékának a jövedelme kilencszer szárnyalja túl a legszegényebbek 10 százalékáét. A legkirívóbb a szociális szakadék az OECD két latin-amerikai tagja, Chile és Mexikó esetében, ahol az említett különbség huszonötszörös.

A lapnak nyilatkozó Vámosi-Nagy Szabolcs szerint Magyarországon a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti jövedelem különbség hétszeres, hasonló a hatszoros különbséget mutató német, dán, svéd adathoz.

Az OECD éppen arra biztatja a kormányokat, hogy az adórendszereiket vizsgálják felül oly módon, hogy ez biztosítsa a leggazdagabbak hozzájárulásának igazságos arányát az adóterhekhez. A jelentés szerint ez történhet a gazdagok jövedelmi adójának emelésével, az adókibúvások és adólevonási lehetőségek megszüntetésével, miként a vagyonadó bevezetésével, illetve kiszélesítésével is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.