Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A belga KBC bank- és biztosítócsoport - a magyar K&H Bank tulajdonosa - csütörtökön 13 millió eurós adózott eredményt jelentett tavalyról a 2010-es 1,86 milliárd helyett.
Az utolsó negyedévben 437 millió eurós profitja volt a csoportnak az egy évvel korábbi 724 millió helyett, de ez is jelentős javulás a harmadik negyedévi, 1,579 milliárd euró veszteséghez képest. A "nehéz pénzügyi környezet" a csoport szinte minden tevékenységének ártott a jelentés szerint. Egyszeri tételek - az írországi, a magyarországi és görögországi értékcsökkenések és rendkívüli tartalékolások - nélkül számolva is csökkent a csoport profitja, 1,098 milliárd euróra a 2010-es 1,71 milliárdról.
A beszámoló közép-kelet-európai tevékenységgel foglalkozó részében a csoport vezetése megjegyezte, hogy a Magyarországon bevezetett egyösszegű devizahitel-végtörlesztés miatt a harmadik negyedévben 92 millió eurós, majd a negyedik negyedévben további 82 millió eurós értékleírást hajtottak végre. Összes adósuknak a 30 százaléka részt vett a végtörlesztésben.
A közép-kelet-európai üzletágban a hitelportfólió 6 százalékkal nőtt a negyedik negyedévben éves összehasonlításban Csehországnak és Szlovákiának köszönhetően, de 1 százalékkal csökkent a harmadik negyedhez képest a magyarországi végtörlesztés miatt. A rossz kölcsönökre szóló tartalék 599 millió euró volt a negyedik negyedévben, főleg az ír és a magyar hitelportfólió és a belga vállalati hálózat miatt. A tartalékolás egy évvel korábban 492 millió euró, a tavalyi harmadik negyedévben 475 millió euró volt. Ezzel együtt a Csehországot, Szlovákiát, Magyarországot és Bulgáriát felölelő közép-kelet-európai üzletág 98 millió euró profitot termelt a negyedik negyedévben a harmadik negyedévi, 40 milliós veszteség helyett, egész évben azonban a profitja 327 millió euróra csökkent a 2010-es 570 millióról.
A KBC csoport megfelel a legújabb, 9 százalékos euróövezeti szavatolótőke-követelménynek a mérlegfőösszeghez képest: ez az arány szeptember végén 11,7 százalékos volt, és december végére elérte a 12,3 százalékot. Két részleg még be nem fejezett eladását is beszámítva az arány 13,8 százalékos volt az év végén. A KBC tulajdonában volt június végén 9,6 milliárd eurónyi portugál, ír, olasz, görög és spanyol kormánykötvény, ezt a kitettséget szeptember végéig 6,7 milliárd euróra, majd december végéig 4,8 milliárdra csökkentették. A görög államkötvények miatt 85 millió eurós adó előtti értékleírást könyveltek el a negyedik negyedévre. A KBC a belga piacon bankként a második, biztosítóként a harmadik. Bő hálózata révén a KBC Közép- és Kelet-Európában a harmadik számú bankcsoport az olasz UniCredit és az osztrák Erste Bank mögött, a mérlegfőösszeget tekintve a térségben az ötödik.
A KBC vesztesége adó után 2009-ben 2,466 milliárd euró volt, ezt az amerikai jelzálogkölcsönökhöz köthető, elértéktelenedett értékpapírok kínos utóélete okozta. A veszteség idején a KBC csoport többször szorult a belga kormány segítségére.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.