Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 85,20 pontos nyitás után esett szerdán kora délutánig.
A BUX 14.30 órakor 19 078,66 ponton állt, ami a keddi záró értékéhez képest 154,11 pontos, 0,80 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál 239,31 ponttal alacsonyabb. A részvénypiac forgalma fél háromig 3,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol ára 535 forinttal, 2,72 százalékkal 19 110 forintra esett, 394,1 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 11 forinttal, 0,28 százalékkal 3941 forintra csökkent, forgalmuk 2,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 570 forintot ért, forgalma 259,6 millió forint volt. A Richter 365 forinttal, 0,96 százalékkal 38 385 forintra erősödött, forgalma 45,3 millió forintot ért el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.