Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem a jövő, az élhető jelen miatt zöldülnek a nagyvárosok. Freibourgtól Reykjavikon és Portlandon át az Abu-Dzabi kezdeményezésére született, mesterséges Masdarig fontosnak látják a természetes zöld visszacsempészését.
Az Európai Unióban a lakosság több mint nyolcvan százaléka városban él, ami a túlzsúfoltság, a zöld, természetes környezet hiánya, koncentrált szennyezés, szmog, közlekedési dugók stb. sajátos problémáját is egyre elodázhatatlanabbá teszi. A Portfolio cikke azzal a felismeréssel foglalkozik, miszerint meg kell próbálni megváltoztatni a city megszokott működési rendjét, és élhetőség, energetika és károsanyagkibocsátás tekintetében is javítani kell az élhetőség feltételeit.
A gazdasági portál azt írja: "a világ több nagyvárosában találhatók már a környezettudatosságot szem előtt tartó és az élhetőség javítását célzó, példaértékű fejlesztések, számos szervezet állít össze toplistákat a világ legfenntarthatóbb, legzöldebb városairól, de a helyi adottságokból adódó különbség miatt ezen összeállítások aligha alkalmasak az egyes városvezetések erőfeszítéseit rangsorolni, arra már sokkal inkább, hogy a jó példákat megosszák a világgal. Az Európai Unió versenyt is hirdet a Közösség városai számára a 'Zöld főváros' címért, amelyet elsőként a svéd főváros, Stockholm nyert el 2010-ben".
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.