Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Elfogadta a román szenátus hétfőn az Európai Unió (EU) pénzügyi fegyelmet és stabilitást szolgáló uniós fiskális szerződését, amelyet március elején az unió 25 tagállamának vezetői írtak alá Brüsszelben.
A bukaresti parlament felsőházában 89 támogató és egy ellenszavazatot számoltak. Május 8-án a román képviselőház is megszavazta a szerződést. Vasile Blaga, a szenátus elnöke a voksolás után kijelentette, hogy a hétfői döntés lényegében azt jelenti, hogy Románia ratifikálta a paktumot. Annak elfogadását korábban Traian Basescu államfő is sürgette.
A pénzügyi fegyelmet és stabilitást szolgáló, fiskális paktum néven is emlegetett szerződés elsősorban a költségvetési fegyelem nagyobb mértékű garantálásáról szól. A megállapodást aláíró országoknak nemzeti törvénykezési szinten is meg kellett erősíteniük. A szerződés az euróövezeten kívüli államokra csak az után vonatkozik, ha már csatlakoztak az eurózónához.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.