Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A széndioxid-kibocsátási kvóták árveréséből származó állami bevételek legcélszerűbb felhasználásáról adott ki átfogó szakmai javaslatot a Magyar Energiahatékonysági Intézet (MEHI). Eszerint a bevételek jelentős részét elsősorban a tömegközlekedési járművek cseréjére kellene fordítani.
Magyarország 2012 és 2020 között évente több mint 30 milliárd forintra számíthat az Európai Unió széndioxid kibocsátás-kereskedelmi rendszerében lefolytatott kvóta-árverésekből. Ezen források legalább felét a hatályos uniós jogszabályok szerint az éghajlatváltozással kapcsolatos célokra kell költeni. Bár a karbonforintok már 2012 végétől gurulnak, a Kormány eddig nem nyilatkozott arról, hogy mire kívánja azokat felhasználni.
A MEHI álláspontja szerint a karbonforintok elköltésének legcélszerűbb módja az, ha azokat a hazai épületek energiahatékonyságának fejlesztésébe fektetik be. Ez nemcsak, hogy csökkenti az üvegházgáz-kibocsátásokat, de segíti a gazdasági fellendülést, munkahelyeket teremt, és jelentős mértékben csökkenti a rezsiköltséget is - mondta Bart István, a MEHI vezetője. Az Intézet javaslat alapján a karbonforintok éghajlatvédelmi célokra fordítandó részének majd ötödét környezetbarát buszok vásárlására lehetne fordítani, a többit pedig legnagyobb részben egy új beruházás-finanszírozó eszköz, az ún. Nemzeti Felújítási Alap létrehozására.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.