Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az utóbbi napokban viszonylag jó hírek érkeznek Magyarországról, ám a költségvetési hiány idei alakulása már aggodalomra adhat okot - írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja, a beyondbrics. Míg Magyarország kikerült a 10 legkockázatosabb ország közül, addig a hatalmas adóssághegyünket csak gazdasági növekedéssel dolgozhatnánk le, aminek viszont még a csíráit is alig látjuk.
Kevés manapság a Magyarországot érintő jó hír, de az államcsőd szempontjából legkockázatosabb top10-es listáról történő lekerülés mindenképpen ennek tekinthető - írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogján, a beyondbrics-en Kester Eddy. A költségvetési hiány alakulása - az első hat hónapban sikerült összeszedni az éves hiány 90 százalékát - azonban már nem ilyen felemelő. Ez Varga Mihály, az IMF-tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter számára egyáltalán sem lehet jó hír.
Bár annak lehetősége, hogy bekövetkezik a magyar államcsőd, csökkent, de ennek 30 százalékos esélye még mindig nagy, így nincs semminek nem lehet örülni, az ország még mindig az egyik legsérülékenyebb a régióban - fejtette ki a blognak Nicholas Spiro, az egyik londoni kockázatelemző cég vezetője. Kopik Tamás, a GKI Gazdaságkutató közgazdásza szerint Magyarország helyzete sokat javult az ország kockázatának megítélése szempontjából, ám a nagy kérdés az, hogy a befektetők elhiszik-e, hogy a kormány megteszi a szükséges lépéseket a költségvetés kiegyensúlyozásához.
A költségvetési hiány alakulása - bármilyen aggasztónak is tűnhet elsőre - részleteibein viszont már nem tűnik olyan kritikusnak, legalábbis egyelőre - mondta Németh Dávid, az ING Bank szenior elemzője. "A hiány kétségkívül magas, de ha megnézzük a bevételi oldalt, akkor az nagyjából a tervekkel van összhangban" - emelte ki az ING szenior elemzője. Németh szerint idén 2,5-2,7 százalékra is felkúszhat a hiány döntően a kamatkiadások emelkedése és egyes állami intézmények magasabb kiadásai miatt, ám ez csak akkor következhet be, ha nem használják fel a költségvetési tartalékokat. Az ING Bank szenior elemzője idén 0,6 százalékos recesszióra számít, jövőre pedig rendkívül alacsony, 0,9 százalékos növekedéssel számol.
Egy, az IMF-tárgyalásokat figyelő, név nélkül nyilatkozó közgazdász szerint az IMF dilemmában van, mivel csak abban az esetben adhat hitelt, ha annak visszafizetését biztosítottnak látja. "Magyarország viszont adóssághegyek alatt küzd, ezt pedig csak fenntartható gazdasági növekedéssel lehetne csökkenteni, de ez honnan jön majd? Egyáltalán nem látszik a horizonton" - fejtette ki a névtelenségbe burkolózó közgazdász.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.